וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אייבלסטר לא מאמינים בשוק ההון: משכו את תשקיף המדף ומוותרים על ההנפקה

ניר צליק

24.12.2008 / 19:36

החברה הגישה תשקיף מעודכן לפני חודש וחצי אך כעת החליטה לוותר על כוונותיה


ההאטה בשוק ההנפקות והרכישות מקבלת גושפנקא נוספת היום כשאייבלסטר, ספקית הפתרונות לניהול קמפיינים מקוונים מרעננה, מושכת את תשקיף המדף שהוגש לרשות ניירות ערך האמריקאית לפני ההנפקה.

המשמעות היא כי החברה מוותרת על כוונתה להנפיק בזמן הקרוב. במסמך שהגישה החברה ל-SEC, נכתב כי "החברה מבקשת למשוך את התשקיף בגין תנאי השוק הלא נוחים". סיבות אפשריות למשיכת התשקיף, מלבד העובדה כי קשה להאמין שהחברה היתה מסוגלת להנפיק במהלך שנת 2009, הן העלויות הכרוכות בעידכונו מדי רבעון וכן חשיפת הנתונים לציבור הרחב ולמתחריה של החברה.

אייבלאסטר היא ספקית גלובלית של פתרונות ושירותים לניהול קמפיין מקוון, עבור סוכנויות פרסום ומפרסמים. הפתרונות שלה מאפשרים ללקוחות לנהל קמפיינים בערוצי מדיה שונים, ובהם ברשת האינטרנט, ברשתות הסלולאר ובמשחקי מחשב. את הנפקתה היו אמורים להוביל בנקי דויטשה בנק, UBS ופסיפיק קרסט.

החברה פיתחה פלטפורמה טכנולוגית לפרסום מקוון עתיר מדיה (rich media). ב-2007 שימשה הפלטפורמה שלה לפרסום כ-7,000 מותגים באמצעות כ-2,500 סוכנויות מדיה וחנויות על פני 2,500 אתרי אינטרנט ב-40 מדינות ברחבי העולם.

אייבלאסטר הוקמה ב-1999 על ידי ארבעה יזמים: ניר בן-צבי, אמיר הרדוף (שכבר אינם בחברה), סמנכ"ל הפתרונות עופר צדיקריו והמנכ"ל גל טריפון. אייבלאסטר השתמשה בטכנולוגיה שפיתחה כדי לבנות פלטפורמה טכנולוגית לשילוב תוכן עשיר בפרסום מקוון עבור מפרסמים, אתרים וסוכנויות פרסום. בראשיתה גייסה החברה 2 מיליון דולר ממשקיעים פרטים ומשותפים אסטרטגיים, וב-2003 גייסה עוד 8 מיליון דולר מקרן ההון סיכון אינסייט, שמחזיקה כיום ב-34.7% מהמניות.

בעלי עניין נוספים בחברה הם חברת ישרמטק (8.8%), וכן המייסדים אמיר הרדוף (9%), גל טריפון (9.5%), עופר צדיקריו (8.4%). כיום מעסיקה החברה כ-230 עובדים במשרדיה ברחבי העולם. אשתקד גייסה אייבלאסטר עוד 30 מיליון דולר, משורה של משקיעים ובהם אלי ברקת, מייסד ושותף מנהל בקרן ההון-סיכון BRM קפיטל, ויונתן קולבר, לשעבר יו"ר כור, שהשקיעו במשותף באמצעות סייקאמור טכנטולוג'יס ונצ'רס.

המודל העסקי של החברה הוא תשלום לפי שידור הפרסום וחשיפות לבאנרים כאשר כלי הניהול והמעקב ניתנים בחינם. שתי המתחרות העיקריות שלה הן גוגל ומיקרוסופט שסיכמו אשתקד על כניסה לשוק הפרסום המקוון בעצמאות רכישת המתחרות הוותיקות של אייבלאסטר במיליארדי דולרים.

את הרבעון השני של 2008 סיימה החברה עם הכנסות של כ-17.6 מיליון דולר, עלייה של כ-76% לעומת כ-10 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של החברה עמד על 2.2 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת רווח של כ-400 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי של החברה עמד על כ-2.7 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של כ-700 אלף דולר ברבעון המקביל. הוצאות התפעול של החברה עמדו על כ-14 מיליון דולר לעומת הוצאות תפעול של 8.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההוצאות הכלליות והוצאות המנהלה עמדו על כ-2.63 מיליון דולר לעומת 1.54 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2007.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully