וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שופרסל מנהלת מגעים למכירת החזקותיה בחברת אבנת; רווח ההון הצפוי - 27 מיליון שקל

אלי דניאל

12.11.2001 / 16:04

החברה מחזיקה בכ-31.3% ממניות אבנת; ביתרת מניות אבנת מחזיקות נכסי אזורים ותיאטראות ישראל אשר להן גם זכות סירוב ראשונה

רשת השיווק הקמעונית שופרסל , הנמצאת בשליטת דיסקונט השקעות , מדווחת היום כי היא מנהלת מו"מ למכירת כל החזקותיה בחברת אבנת (31.3% מהמניות), המחזיקה בין היתר בבעלות על קניון אבנת המצוי בפתח תקווה.

בשופרסל אומדים את רווח ההון, לפני מס, הצפוי מהשלמת העסקה בכ-27 מיליון שקל, אך בה בעת מציינים כי עוד מוקדם לברך על המוגמר, שכן העסקה כפופה לחתימת הסכם מלא וסופי ולבדיקת נאותות, כמו גם לזכות סירוב ראשונה שיש ליתר בעלי המניות באבנת - נכסי אזורים , המחזיקה בכ-35.4% מהמניות, ותיאטראות ישראל , המחזיקה בכ-33.3%.

החזקותיה של שופרסל באבנת רשומות בספריה לפי שווי של כ-25 מיליון שקל, כך שהסכום המוצע לשופרסל עבור מניותיה באבנת נאמד בכ-52 מיליון שקל, סכום המשקף לאבנת שווי חברה של כ-160 עד 170 מיליון שקל.

לפני שבוע פירסמה שופרסל את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה אשר הראו גידול של כ-34% ברווח הנקי הרבעוני שהסתכם בכ-52 מיליון שקל. הכנסות שופרסל ברבעון צמחו בשיעור מתון יותר של כ-8% לכ-1.69 מיליארד שקל.

נראה כי בשופרסל מעוניינים למכור את ההחזקה באבנת בכדי למלא מחדש את קופת המזומנים של החברה, אשר הכילה לתום הרבעון כ-19 מיליון שקל, וזאת לאור העובדה כי החברה צפויה לחלק בחודש הבא דיווידנד בהיקף של 100 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully