וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ISE של זלקינד ופולק משלמת שכר לימוד יקר: הפסד של 6.2 מיליון שקל ברבעון השלישי

שלומי גולובינסקי

12.11.2001 / 16:03

הכנסות החברה צמחו ב-12% ל-21.8 מיליון שקל; הפעילות השוטפת יצרה תזרים שלילי של 4.4 מיליון שקל

חברת ISE שבשליטת אנטוני פולק ומיכאל זלקינד, המפעילה שלוחות של אוניברסיטאות זרות בישראל, ממשיכה לדווח על הפסדים כבדים. את הרבעון השלישי של השנה סיימה החברה עם הפסד של 6.2 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשמה החברה הפסד של 10.9 מיליון שקל.

מחזור המכירות של החברה צמח אומנם ל-21.8 מיליון שקל, גידול של 12% ביחס להכנסות הרבעון המקביל, אולם החברה מדווחת על הפסד לפני מסים של 835 אלף שקל, כתוצאה מעלייה חדה בהוצאות המכירה, הנהלה וכלליות שתפחו ברבעון השלישי ל-10.3 מיליון שקל בהשוואה ל-7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ISE הפחיתה במהלך הרבעון השלישי 4.3 מיליון שקל בגין רכישת קבוצת טכנולוגיות, והפחתות שונות בחברת מודום. מתחילת השנה הפחיתה החברה כ-10 מיליון שקל.

לחברה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בהיקף של 4.4 מיליון שקל ברבעון השלישי. את התזרים השלילי מימן אשראי בנקאי בהיקף של 4 מיליון שקל שקיבלה החברה. בכך מגיעה יתרת החובות של החברה ל-19 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון, כאשר בקופת החברה נותרו מזומנים בהיקף של 380 אלף שקל בלבד. יצוין כי עד לפני שנתיים, בעת שהחלה המועצה להשכלה גבוהה לפקח מקרוב על תוכניות הלימודים של החברה, התאפיינה ISE במדיניות חלוקת דיווידנדים אגרסיווית.

במקביל, מדווחת היום החברה כי המועצה להשכלה גבוהה החליטה להעניק לחברה רשיונות ל-14 תוכניות לימוד חדשות לשני סניפים נוספים, בחיפה וירושלים. תוקף הרשיונות ניתן עד ל-31 בדצמבר 2002, והוא מאפשר ל-ISE לפרסם ולרשום תלמידים חדשים בתוכניות שאושרו בסניפים, לאחר שהדבר נמנע מהחברה החל מ-1999.

בנוסף, אישרה המועצה להשכלה גבוהה את התוכניות גם לסניף רחובות. האישור ייכנס לתוקף בגמר בדיקה טכנית של הסניף, המתבצעת בימים אלה. החברה מייצגת בישראל שורה של אוניברסיטאות זרות ובהן אוניברסיטת לטביה, יוניסא וצ'מפליין.

מניות החברה מאבדות בשעה זו 10% מערכן, והן נסחרות עתה לפי שווי שוק של 9 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully