וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליאון רקאנטי: גמול נדל"ן היא ספינת הדגל של גמול השקעות; נדאג לייצב גם את החברה האם

נתן שבע

25.12.2008 / 15:52

מנכ"לי החברה באסיפת בעלי האג"ח של גמול נדל"ן: מצב החברה האם הוא נטל על גמול נדל"ן ופוגע במיתוגה


"גמול נדל"ן היא ספינת הדגל של אני מאמין בחברה ובעתידה. נדאג לייצב גם את החברה האם - גמול השקעות", כך אמר היום ליאון רקנטי, בעליה של גמול השקעות, באסיפת בעלי האג"ח של גמול נדל"ן. האסיפה עברה רוב הזמן בשקט יחסי, כשרק 30 ממחזיקי האג"ח נכחו בה.

גמול נדל"ן עוסקת באיתור ורכישת קרקעות, ייזום בנייה למגורים ומכירה באיזור המרכז, בין היתר בבית חשמונאי, בפתח תקווה וביהוד. המנכ"לים המשותפים בחברה הם טל מיש-ורד וארז בנדל. בזמן האסיפה ניסו ראשי החברות להרגיע את מחזיקי האג"ח באומרם כי מצבה של גמול השקעות הוא נטל על גמול נדל"ן, וככזה, הוא עלול לפגוע במיתוגה של החברה ובביטחונות שלה. גמול השקעות הפסידה כ-180 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ולדו"חותיה הוצמדה אזהרת עסק חי.

עם הנפקת האג"ח שביצעה בשנה שעברה, התחייבה גמול כי יחס הלוואות הבעלים וההון העצמי של החברה יעמוד על 20%, כיום הוא עומד על 38%. גמול נדל"ן צריכה להתחיל ולפרוע את ההלוואות החל מ-2010. ב-2009 אין לה פירעונות מהותיים למעט 7 מיליון שקל, כאשר יתרת המזומנים שלה היא 15 מיליון שקל.

לשאלת אחד ממחזיקי האג"ח, מה יהיה מצבו של רוכש שייקנה דירה מגמול - האם מצבו יהיה כמו של רוכשי חפיצבה, השיבו ראשי החברה כי גורלו לא יהיה כך. אם היזם פושט רגל, אז הבנק והקבלן ימשיכו לנהל את הפרויקט או שיימכרו אותו ליזם אחר. ראשי החברה הוסיפו כי גם אם קיים חשש של רוכשי הדירות הוא בעיקר חשש פסיכולגי בשל הקשר הקיים בין גמול השקעות לגמול נדל"ן, ובשל הפרסומים כי החברה האם בקשיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully