וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריטיקל פאת המתחרה בקומטאץ' הישראלית זינקה ב-33% והשלימה ניתור של כ-150% ביומיים על רקע הודעות חיוביות

גיא ימין

12.11.2001 / 23:09

מנגד, קומטאץ' איבדה היום 11.5%; החברה האמריקאית הודיעה על הסכם מימון בשווי כולל של 95 מיליון דולר ועל פשרה עם בעלי ני"ע שלה שתסיים תביעות משפטיות ארוכות

ביומיים האחרונים מזנקת מניית קריטיקל פאת (סימול CPTH) בעשרות אחוזים, על רקע בשורות חיוביות שהגיעו מכיוונה של החברה, המתחרה בקומטאץ' הישראלית.

קריטיקל הגיעה אל עברי פי פחת בחודשים האחרונים עם צניחת מנייתה בעשרות אחוזים, כך שהמגמה אותה היא רושמת עתה היא בהחלט יוצאת דופן. היום זינקה המניה ב-33% והשלימה בכך ניתור של 148% ביומיים, תוך שהיא מרכזת מחזורי ענק. לא רע עבור חברה שהנהלת הנאסד"ק הודיעה לה כי היא מיועדת למחיקה מן הנאסד"ק רק לפני כשלושה חודשים.

אחד הטריגרים לעליות במניה הוא הודעת החברה ביום שישי בדבר הסכם מימון בהיקף גדול בהנהגתו של בית ההשקעות הפרטי ג'נרל אטלנטיק פרטנרס. במסגרת עסקת המימון, שהיקפה הכולל מגיע ל-95 מיליון דולר, תקבל קריטיקל פאת 30 מיליון דולר במזומן ותמחק חוב באג"ח להמרה שלה בשווי 65 מיליון דולר - כך שיתרת החוב שלה תגיע ל-37 מיליון דולר.

בתמורה תנפיק קריטיקל פאת 52.4 מיליון אג"ח להמרה למניות הטבה ו-2.5 מיליון אופציות לרכישת מניות רגילות שלה. את הרבעון השלישי סיימה החברה עם 61.6 מיליון מניות מונפקות. בהנהלת קריטקאל פאת מעריכים כי הבעת אמון זו תאפשר לחברה להגדיל את מאמצי השיווק שלה ותחזק את פעילות המו"פ.

בד בבד, הודיעה קריטיקל פאת על חתימתו של מסמך הבנות עם בעלי מניות ואופציות שלה, שצפוי לסיים תביעה משפטית ארוכה נגדה. הרקע לתביעה הוא הדיווח הכוזב שסיפקה החברה בדו"חות הרבעון הרביעי של 2000, ושנחשף בתחילת פברואר. בעקבות התוצאות שפירסמה החברה תבעו אותה מספר משרדי עורכי דין בשם מי שרכש ניירות ערך שלה בין תאריך פרסום הדו"חות למועד פרסום ההודעה בדבר הטעות בדו"חות.

במסגרת ההסכם תשלם החברה האמריקאית, המספקת מערכות לניהול דואר אלקטרוני, 17.5 מיליון דולר לבעלי המניות שתבעו אותה, ותקצה 850 אלף אופציות לרכישת מניות החברה במחיר מימוש של 10 דולרים. קריטיקל פאת לא תשלם סכום זה מקופתה, בה שוכנים 65.4 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון השלישי, והוא יכוסה מביטוח אחריות של החברה. במקביל, הודיעה החברה כי תשנה את מסמכי ההתאגדות שלה ותשלם לתובעים בעלי האופציות את הוצאות המשפט, ובכך גם תביעתם של בעלי האופציות באה לסיומה.

"העובדה שהגענו להסדר סופי ללא הודאה באחריות שלנו היא צעד חשוב בהיסטוריה של החברה, ומבטאת פרק חדש בתפנית שלנו", אומר דיוויד היידן, מנכ"ל קריטיקל פאת. "עתה, משהתדיינות זו מצויה מאחורינו, אנו יכולים להתמקד בעתיד ובמעמדנו בשוק הדואר האלקטרוני", הוא הוסיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully