מחיר הנפט עלה ל-38 דולר לחבית

קיצוץ בתפוקת איחוד האמירויות הקפיץ את מחיר הנפט ב-7%. המחיר נפל ב-11% בסיכום שבועי. מחיר הזהב עלה השבוע ב-4%

  • נפט
  • אופ"ק
  • זהב
הדר תדמור

מחיר הנפט הגולמי זינק בקרוב ל-7% לכמעט 38 דולר לחבית ונסגר בעלייה לראשונה זה ארבעה ימים, בעקבות הודעת איחוד האמירויות הערביות על צמצום תפוקת הנפט בהתאם להחלטת ארגון אופ"ק. מחיר הזהב נסגר מעל לרמה של 870 דולר לאונקייה, והשלים עלייה שבועית של 4%.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 37.71 דולר לחבית, זינוק של 6.7% או 2.36 דולרים, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-11%, והוא נמוך כעת ב-74% משיא של 147.27 דולר לחבית שרשם בחודש יולי.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו בניו יורק במחיר של 871.2 דולר לאונקייה, עלייה של 2.7% או 23.2 דולרים. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-4%, והוא גם גבוה כעת ב-4% מרמתו בתחילת השנה.

איחוד האמירויות הערביות, יצרנית הנפט הרביעית בגודלה בארגון אופ"ק, הודיע היום כי יצמצם את אספקת הנפט לאסיה בחודשים ינואר ופברואר - בהתאם להחלטת אופ"ק מהחודש על קיצוץ תפוקת המדינות החברות בארגון.

אופ"ק, האחראי על יותר מ-40% מתפוקת הנפט העולמית, החליט ב-17 בדצמבר על קיצוץ תפוקתו ב-2.46 מיליון חביות ביום החל מתחילת ינואר, בניסיון לבלום את נפילת מחיר הנפט. תפוקת הנפט של איחוד האמירויות הערביות בחודש נובמבר היתה 2.35 מיליון חביות ביום.

משרד האנרגיה האמריקאי דיווח שלשום כי מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-3.1 מיליון חביות, לרמה של 318.2 מיליון חביות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully