וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הערכות כי נפילת המטוס אינה נובעת מפיגוע טרור הובילו את הנאסד"ק לעלייה של 0.6%; גילת זינקה ב-18.4%

גיא ימין

12.11.2001 / 23:46

הדאו סיים בירידה של 0.6%; צ'ק פוינט עלתה ב-7% על רקע השקת קו מוצרי הדור הבא; אלווריון הוסיפה 6.4% לאחר הדו"חות; קומטאץ' נפלה ב-11.5% במחזור גדול; לטבלת המניות הדואליות

החששות הכבדים בתחילת יום המסחר בדבר פיגוע טרור נוסף בארצות הברית הובילו את הנאסד"ק לירידות של קרוב ל-3% בשעת המסחר הראשונה. עם התקדמות היום והתבססות ההערכות כי נפילתו של מטוס אמריקן איירליינס היא תולדה של תאונה "בלבד", חלה התאוששות במניות הטכנולוגיה שנמשכה לאורך כל שאר יום המסחר. את היום סיים הנאסד"ק בעלייה של 0.6% לרמה של 1,840 נקודות, בעוד הדאו ג'ונס לא הצליח לעבור לעליות ורשם ירידה של 0.6% לרמה של 9,554 נקודות.

המניות הישראליות נסחרו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, ומספר חברות שפירסמו דו"חות רבעוניים היום עמדו במוקד ההתעניינות. את רשימת העולות בקרב מפרסמות הדו"חות הובילה גילת לוויינים , שזינקה ב-18.4% למחיר של 2.5 דולרים במחזור של כפי 5.5 מהממוצע היומי.

את העליות במניית גילת לא ניתן לייחס לתוצאותיה ברבעון השלישי, שכן אלה עמדו בקנה אחד עם האזהרה החמורה מהחודש שעבר - הפסד של 267 מיליון דולר והכנסות של 81.4 מיליון דולר ברבעון. קרוב לוודאי שסייעה למניה יותר ההצהרה כי החברה מצפה להכנסות של 80 מיליון דולר ולהפסד נקי של 10 מיליון דולר ברבעון הרביעי. מאכזב? אולי, אך די בנכונות של הנהלת החברה להצביע על יעדים מוגדרים, שאינם כוללים הוצאות חד פעמיות בהיקף של מאות מיליוני דולרים, על מנת לעודד את המניה. ולא שלא יהיו הוצאות חד פעמיות - גם ברבעון הרביעי צפויה גילת לרשום כאלה, בהיקף כולל של 30 מיליון דולר.

תרמה לעליות גם הודעתה של גילת היום על חוזה של החברה הבת של בארצות הברית, ספייסנט, עם רשת מסעדות, להספקת תשתית לווינית שתקשר בין 700 סניפים, ועל חוזה של החברה הבת באירופה, Gilat-To-Home, עם חברת BTopenworld, לפיו תשמש גילת כספקית ציוד ושירותים לשירותי התקשורת של החברה הבריטית.

עוד עלתה על רקע הדו"חות חברת האלחוט אלווריון , שעלתה היום ב-6.4% למחיר של 3 דולרים, לאחר שרשמה ירידות בפתיחה. גם אלווריון פירסמה אזהרת הכנסות לקראת הרבעון השלישי, והיום היא עמדה בתחזיות מוקדמות, כשדיווחה, בפעם הראשונה כחברה ממוזגת, על הכנסות של 27.8 מיליון דולר. מספר זה מבטא ירידה של 4.1% לעומת הכנסות הרבעון המקביל.

בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד נקי (פרופורמה) של 5.7 מיליון דולר, וזאת לעומת רווח הקי של 3.7 מיליון דולר שהציגה ברבעון המקביל, אולם בהכללת הוצאות חד פעמיות מגיעים הפסדי החברה ל-72.5 מיליון דולר, כולל מחיקות מלאי והשקעות וכיו"ב.

בין המפרסמות היום היתה נובה ,שאיבדה ב-1.7% למחיר של 2.9 דולרים. נובה צימצמה את הפסדיה אך הכנסות של 3.2 מיליון דולר מהוות ירידה של 37% ביחס לרבעון הקודם. ההפסד הנקי של החברה הסתכם ב-3.5 מיליון דולר, או 24 סנט למניה, וזאת לעומת הפסד של 7.8 מיליון דולר ברבעון הקודם.

פריסייס הוסיפה 6.6% למחיר של 21.7 דולר במחזורים גדולים מהממוצע. היום הודיעה פריסייס כי זכתה במכרז של חברת IMSA, יצרנית הפלדה הגדולה במקסיקו, להספקת פתרונות תוכנה לניהול ביצועים למערכות החברה המקסיקאית העובדות בסביבת SAP R/3, ועל רקע הודעה זו העליות במניה.

עוד בלטה צ'ק פוינט בעלייה של 7.1% למחיר של 38.5 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-10.3 מיליארד דולר. בכך משלימה צ'ק פוינט עלייה של 29% בשלושת ימי המסחר האחרונים, וזינוק של 75% מאז תחילת אוקטובר. החברה הודיעה היום באופן רמשי על השקתו של קו משופר של מוצרי הדור הבא ועל החלטה אסטרטגית של החברה לפנות לשוק הביתי ולשוק המשרדים הקטנים והבינוניים (SMB), , שתשלים את פעילותה במיגזר הארגונים גדולים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully