וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למכירה: אחזקה בחברת ביטוח גדולה - בנק לאומי יצטרך למכור את מניותיו בחברת מגדל עד 30 באפריל 2009

טל לוי

28.12.2008 / 9:58

לאחר לא מעט מחלוקות: בנק ישראל אישר ללאומי להחזיק במניות למשך 4 חודשים נוספים


10% ממניות חברת הביטוח הגדולה בישראל, , עומדות למכירה בתוך 4 חודשים: בנק ישראל הודיע לבנק בסוף השבוע האחרון כי יוכל להחזיק בחברת מגדל (9.85% מההון וזכויות ההצבעה - בדילול מלא 9.74%), עד ליום 30 באפריל 2009, במקום עד ליום 31 בדצמבר 2008 כפי שבנק ישראל אישר עד כה. זאת בכפוף לכך שהבנק יעביר עד ליום 1 בינואר 2009 את הפעלת זכויותיו עם אמצעי השליטה במגדל לידי נאמן, למעט הזכות לקבל דיווידנדים ולמעט הזכות להעביר את אמצעי השליטה לצד שלישי - זכויות אשר תשארנה בידי הבנק.

עוד הודיע בנק ישראל ללאומי, כי במידה שלא יחדל מלהחזיק באמצעי השליטה במגדל עד ליום 30 באפריל 2009, יהיה על הנאמן למכור את אמצעי השליטה במגדל לצד שלישי עד ליום 31 באוגוסט 2009.

לבנקים אסור להחזיק במניות של יותר מקונגלומרט אחד. מכיוון שלאומי מחזיק במניות גם ב, המוגדרת כקונגלומרט, הוא קיבל היתר להחזיק במגדל עד סוף השנה - כלומר בעוד כשבועיים וחצי. בלאומי התעקשו שמגדל אינה קונגלומרט.

על פי חוק בנק ישראל, לאומי לא יכול להחזיק ב-3 קונגלומרטים כלומר גופים שמחזיקים ביותר מ-2 פעילויות. נכון להיום יש לבנק לאומי החזקות בחברה לישראל, בחברת פז ובחברת מגדל. קונגלומרט הוא תאגיד אחזקה ריאלי בעל הון עצמי של לפחות 1.7 מיליארד שקל, הפועל בשלושה ענפי משק או יותר. בבנק לאומי מנסים להראות כבר זמן רב כי ההחזקות אינן קונגלומרט. כך למשל, בנק לאומי טוען ש עוסקת רק בשני תחומים: אנרגיה וקמעונות, בעוד שבנק ישראל טוען שפז עוסקת בשלושה תחומים: קמעונות, שיווק דלקים וזיקוק דלקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully