וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הטרנד הירוק סחף גם את בנק הפועלים: נפטר מכוסות הקלקר והסיגריות ועבר לדואר אלקטרוני ללקוחות

שרון שפורר

28.12.2008 / 23:06

הבנק הפסיק לרכוש כוסות מקלקר - כ-3 מיליון כוסות בשנה שצורכים 11,225 עובדי הבנק - והפחית את כמויות הדואר ללקוחותיו ■ הבנק מתכנן לממן לעובדיו קורסים להפסקת עישון ■ ייצוג הנשים בדרגים ניהוליים בבנק גדל, ונכון לסוף 2007 כ-47% מהתפקידים הניהוליים ב


פירסם היום (ראשון) את דו"ח "קיימות" ל-2007, בו נסקרים תחומי פעילותו בתחום האחריות הסביבתית והכלכלית. בדו"ח סקירה של המהלכים המתבצעים בבנק בכל הנוגע למעבר לסביבה ירוקה. על פי הדו"ח, הבנק מיישם זה שנים אמצעי חיסכון בנייר ובחומרים אחרים, אבל ב-2007 קיבל החלטה להפסיק לחלוטין את השימוש בכוסות קלקר וסיים תהליך לרכישת כוסות קרטון בלבד, שההדפסה עליהן היא בדיו על בסיס מים.

מדובר ב-3 מיליון כוסות בשנה שצורכים 11,225 עובדי הבנק (ועובדים חיצוניים). בנוסף, ביצע הבנק מהלכים לשיווק תוכנית דואר-נט (שליחת מידע והודעות באמצעות מייל) ללקוחות: תחילה נטע הבנק עץ לכל לקוח שעבר לדואר-נט ובאחרונה החל להעניק תו קנייה בסך 50 שקל לכל לקוח שהצטרף לשירות. על פי הדו"ח, עד כה הצטרפו לדואר-נט יותר מ-100 אלף לקוחות, כך שהבנק נטע 100 אלף עצים (שוודאי עזרו לו בהדפסת דו"ח הקיימות הסביבתית בן 188 העמודים). מצד שני, הבנק מצמצם גם את מספר דפי ההודעות ללקוחות מ-93 מיליון ל-30 מיליון דפי הודעות, ומתכנן צמצום של 9 מיליון דפי הודעות נוספים ב-2009.

בעבר, נקט הבנק חיסכון במים על ידי חסכמים ומכלי הדחה דו-כמותיים. בעתיד הוא מתכנן להציע לעובדים להתקין בבתיהם חסכמים במחיר אטרקטיווי. הבנק מדווח כי מיחזר ב-986 2006 טון נייר ואילו ב-2007 נאספו 1.17 מיליון טון נייר.

עוד ב-2007 ריענן בנק הפועלים את ההנחיות לעובדים לכיבוי המחשבים האישיים בתום השימוש. בעתיד מתכנן הבנק שתחנות העבודה ייכבו אוטומטית ובדרך זו לחסוך כ-3 מיליון שקל בהוצאות החשמל. בנוגע לבנייה ירוקה, בבנק מתכננים החלה הדרגתית של עקרונות הבנייה הירוקה בבנייה חדשה ושיפוצים.

הדו"ח מתייחס גם להקפדת הבנק על שיוויון הזדמנויות במיון, בקליטה, בקביעת תנאי עבודה ובקיום עובדים. ייצוג הנשים בדרגים ניהוליים בבנק גדל, ונכון לסוף 2007 כ-47% מהתפקידים הניהוליים בבנק מאוישים על ידי נשים ו-64% מכלל עובדי הבנק הן נשים. בנקודה הזו, קשה לנתק את העובדה הזו מכך שבעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, חיזקה את דירקטוריון הבנק ואת התפקידים הניהוליים בבנק בכמה נשים מקבוצתה, ובכללן אפרת פלד ואיריס דרור שמונו לדירקטוריון הבנק, ואירית איזיקסון שמונתה ליו"ר ישראכרט.

תוכנית נוספת בבנק לעתיד היא להעביר לעובדים קורסים לגמילה בעישון. בשנה האחרונה הפסיק לעשן יו"ר הבנק דני דנקנר, וזאת בעיצומה של הסערה סביב ההשקעה הכושלת של הבנק בתיק האג"ח מגובות המשכנתאות.

בתחום הלקוחות, מוצרים ושירותים מתכנן הבנק להרחיב את קמפיין התכנון הפיננסי לחיים ולקיים 200 סדנאות בנושא כינוס הוועידה לתכנון פיננסי. כמו כן, הוא מתכנן השקת חשבון משפחה המיועד למשפחות צעירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully