וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה משבש את הלימודים: "ההנהלה הציעה לנו משא ומתן ושי לפסח"

עידו סולומון

29.12.2008 / 12:29

ההנהלה: "הצענו שכר מקביל לזה של הסגל הזוטר באוניברסיטאות"


עשרות מנחים ומרכזי הוראה השייכים לסגל ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה מפגינים בשעה זו מול שערי מרכז הלימוד של האוניברסיטה ברמת אביב, במחאה על תנאי העסקתם. במקום לא מתקיימים לימודים ולדברי אנשי הסגל הלימודים גם לא יחודשו בהמשך היום. בימים הקרובים מתוכננות השבתות נוספות במרכזי הלימוד השונים של האוניברסיטה הפתוחה ברחבי הארץ.

לטענת אנשי הסגל, הנהלת האוניברסיטה מסרבת לחתום עימם על הסכם עבודה קיבוצי. אולם אמש פירסמה ההנהלה מכתב לכלל סגל ההוראה בו נטען כי הוצע לעובדים: "מתווה שכר מקביל לזה של הסגל הזוטר באוניברסיטאות, תוך ההתאמות הנדרשות לאופי הפעילות הייחודי של האוניברסיטה הפתוחה", לשון המכתב. "המנחים ומרכזי ההוראה ביקשו שהות להשיב על כך. צוות המו"מ מטעם האוניברסיטה הפתוחה ממתין לתשובתה של הנציגות להצעה זו".

לעומת זאת, יניב בר אילן מפורום ארגון סגל ההוראה טוען: "לא היו דברים מעולם. יתרה מכך, ההטבות היחידות שהציעה ההנהלה הן עצם קיום המו"מ והבטחה לשי בפסח. כיצד נוכל להתייצב מול ציבור שולחנו המפוטרים מדי סמסטר מחדש וכבולים בהסכם פנסיה דרקוני ולכנות הצעות מבזות כאלה כהטבה".

בארגון סגל ההוראה טוענים כי ההודעות שפירסמה ההנהלה אמש לציבור הסטודנטים לפיהן נמשכים הלימודים כסדרן, אינן נכונות. כתוצאה מכך הגיעו הבוקר מספר סטודנטים ללימודים, אך נאלצו לשוב על עקבותיהם. "חבל שההנהלה משתמשת בסטודנטים בצורה צינית כל כך". נמסר מן הארגון. "אין כל טעם בהגעת הסטודנטים למרכז הלימוד לחינם".

כאמור בהמשך השבוע מתוכננים השיבושים להמשיך גם במרכזים נוספים אולם נכון לעכשיו מתחייב סגל ההוראה שלא להשבית את הלימודים בבאר שבע ואשדוד. יוסי מאורי, מנהל משאבי אנוש באוניברסיטה הפתוחה: "לצערי, ישנם גורמים, שמתוך רצון בניהול מאבק תדמיתי פועלים לשבש את פעילות האוניברסיטה הפתוחה ומפיצים אי דיוקים: הנהלה, מעוניינת לשפר את תנאי ההעסקה של המנחים ומרכזי ההוראה, אולם תחושתנו היא כי בקרב הגורמים המייצגים, האינטרסים הם שונים לחלוטין. קידום ארגון עובדים חדש על חשבון חבריו. כך למשל הם אינם בוחלים בהפצת דיס אינפורמציה כגון הטענה שהמרכזים והמנחים אינם נהנים מזכויות סוציאליות וכן שהנהלת המוסד מאלצת עובדות בחופשת לידה לעבוד".

במהלך השיבושים יפעיל סגל ההוראה טלמסר במספר: 09-7431186 ובו עדכונים בנוגע לצעדים הארגוניים המתרחשים במקומות שונים בארץ. הודעות על השיבושים יפורסמו גם באתר הארגון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully