וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מידרוג הורידה את התחזית לעתיד פרטנר ליציב מחיובי; הותירה את הדירוג Aa2 על כנו

שמואל שוסטר

29.12.2008 / 13:16

על פי הסקירה קיימת אפשרות לירידה במדדים פיננסיים ותפעוליים עקב התחזית להאטה בפעילות העסקית במשק


המשבר בשווקים מגיע גם לחברות הסלולר. חברת דירוג החברות מידרוג הורידה את התחזית לעתיד , ל"יציב" מ"חיובי". עם זאת הותירה מידרוג את הדירוג Aa2 על כנו. בסקירת מידרוג צוין כי "קיימת אפשרות לירידה במדדים פיננסיים ותפעוליים מסוימים, עקב התחזית להאטה בפעילות העסקית במשק, וכן עקב כניסה משמעותית, אם תהיה כזו, של מפעילים סלולריים נוספים לשוק בשנת 2010".

כחלק מהגורמים שעמדו בפני החלטתה להשאיר את הדירוג Aa2 ציינה החברה כי "היציבות היחסית של שוק התקשורת הישראלי והיציבות היחסית של החברה באה לידי ביטוי בנתח שוק ברור ועקבי, מיצוב גבוה, בסיס לקוחות יציב, יכולת ייצור תזרימי מזומנים גבוה, שיפור ברווחיות ויחסי כיסוי מהירים, התואמים לדירוג התחייבויות בקבוצת ה-Aa".

בחודש שעבר פרסמו כלכלני חברת דן אנד ברדסטריט סקירה על ענף התקשורת הסלולרית. מן הסקירה עולה כי שוק הסלולר אינו חסין בפני המשבר בשווקים. לדבריהם, "תחום התקשורת בכלל, ותחום התקשורת הסלולרית בפרט, נחשבו לתחום דפנסיווי, שבתקופות של מיתון לא נפגעו", כותבים בדן אנד ברדסטריט, "התפיסה הזו היתה נכונה בהאטות קודמות, אך המצב כעת שונה מבעבר". מנכ"ל דן אנד ברדסטריט ישראל, ראובן קובנט, אמר אז כי: "למרות שמדובר במוצר שהפך לכמעט חובה, הכנסות חברות הסלולר רגישות לתקופות של האטה ומיתון. הצרכנים בתקופה כזו עשויים לחסוך בשיחות לא נחוצות ובמשך השיחות, ובכך להקטין את חשבונות הסלולר שלהם בסכומים משמעותיים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully