וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקה בהיקף של 2.2 מיליון דולר לבלופניקס - תחדש את מערכת המשכנתאות של בנק גדול בסקנדינביה

שמואל שוסטר

29.12.2008 / 16:31

מתחילת השנה איבדה מניית החברה 92% למחיר של 1.44 דולר


המתמחה במודרניזציה של מערכות מחשוב מיושנות, תשביח את מערכות המחשב של בנק גדול בסקנדינביה בעסקה שהיקפה 2.2 מיליון דולר. העסקה צפויה להתבצע ברבעון הראשון של 2009 ובמסגרתה תחדש החברה את אפליקציית המשכנתאות של הבנק ותעבירם למחשבי אי.בי.אם.

בלופניקס היא חברת תוכנה, המתמחה בפיתוח פתרונות למודרניזציה של מערכות מידע מסורתיות. החברה עוסקת בחידוש של מערכות המיחשוב הארגוניות. בעזרת כלי תוכנה אוטומטיים, היא לוקחת מסדי נתונים של ארגונים גדולים (בנקים למשל), שנכתבו בשפת קובול, ומסבה אותם למתווה של מסדי הנתונים החדשים מתוצרת אורקל. כל פרויקט הסבה אצל לקוח אורך בין שישה חודשים לשנתיים, כאשר ההכנסות מתקבלות לאורך התקופה, בהתאם לאבני דרך שנקבעו מראש.

את הרבעון השלישי של 2008 סיימה בלופניקס עם הכנסות של 22 מיליון דולר, עלייה של 4.5% מהכנסותיה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עם זאת, החברה החמיצה את תחזית השוק שציפתה להכנסות של 22.6 מיליון דולר. בשורה התחתונה, רשמה בלופניקס הפסד נקי של 6.84 מיליון דולר או 32 סנט למניה. מתוך ההפסד הנקי, החברה מייחסת הפסד של 1.8 מיליון דולר להפרשי מטבעות. ההפסד הנקי של החברה בניכוי הוצאות על רכישת נכסים, עלויות מחקר ופיתוח חד פעמיות, הוצאות פיטורים והוצאה חד פעמית על תוכנית החסכון, עמד ברבעון השלישי על 1.36 מיליון דולר או 6 סנטים למניה. בכך החמיצה החברה את תחזית השוק לרווח נקי של 12 סנט למניה.

מניית בלופניקס נסחרת במחיר של 1.44 דולר, המשקף לחברה שווי של 32 מיליון דולר. מתחילת השנה איבדה מניית החברה 92% מערכה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully