וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דלק נדל"ן נפרדת ממגדל: תרכוש את חלקה של מגדל בדלק נכסים מניבים תמורת נכסים ב-237 מיליון שקל

נתן שבע

30.12.2008 / 11:22

הלוואת הבעלים שהעניקה מגדל לחברה תתבטל מה שמחזק את המבנה הפיננסי של דלק נדל"ן


השותפות של מגדל ו מתפרקת. דלק נדל"ן, זרוע הנדל"ן של קבוצת דלק תרכוש את חלקה של מגדל(20%) בדלק נדל"ן נכסים מניבים. בעקבות הרכישה תחזיק דלק נדל"ן במלוא השליטה בדלק נכסים מניבים, המרכזת את הפעילות בישראל. בתמורה תקבל מגדל 6 נכסים שהעורכו בשווי של 237 מיליון שקל. מגדל תוותר על הלוואות בעלים של 182 מיליון שקל ומגדל תעביר 55 מיליון שקל.

בגמר חלוקת הנכסים תחזיק דלק נדל"ן בנכסים מניבים בשווי של כ-686 מיליון שקל בישראל בתחומי המסחר, המשרדים ותחנות תדלוק. הרווח התפעולי (ה-N.O.I) משווי הנכסים שיוותר בחברה הצפוי לשנת 2009 הינו כ-56 מיליון שקל. שווי הנכסים בעלי פוטנציאל לפיתוח והשבחה מסתכם בכ-100 מיליון שקל.

במסגרת העסקה, ד.נ.נ.מ (דלק נדל"ן נכסים מניבים) תעביר למגדל ביטוח את הנכסים הבאים: בית יעד בירושלים, יחידות משרדים בבית גיבור בת"א, מגרש במערב ראשון לציון - הכולל תחנת דלק פעילה וקרקע לבנייה, מרכז מסחרי בכרמיאל, בניין משרדים בכפר נטר וקרקע בסמוך לצומת גהה. עוד סוכם כי תועבר למגדל קרקע בפי גלילות, ואחזקות של כ-4.9% במניות חברת דרבן - ששויין בשוק עומד על 16 מיליון שקל.

הונה העצמי של ד.נ.נ.מ, המזומנים והלוואות הבעלים לאחר העסקה יסתכמו כ-500 מיליון שקל. העסקה עצמה תשחרר לדלק נדל"ן את הלוואת הבעלים שהעניקה מגדל לחברה, מה שיעזור לה לחזק את המבנה הפיננסי שלה ולעזור לה בין היתר לקבל מימון נוסף בעתיד.

לאחר החלוקה תיוותר ד.נ.נ.מ עם רמת מינוף נמוכה, כשברשות החברה ייוותרו נכסים לא משועבדים בסך של כ-300 מיליון שקל, וקווי אשראי ויתרות מזומנים בהיקף של כ-242 מיליון שקל. סך התחייבויות של ד.נ.נ.מ. ליום ה-30 בסטפמבר (בנטרול התחייבויות בגין הנכסים שנמכרו כאמור) מסתכם בסך של 278 מיליון שקל. בד.נ.נ.מ מזומנים בשווי של 92 מיליון שקל וקווי אשראי בנקאי מאושר בסך של 80 מיליון שקל.

בדלק נדל"ן מציינים כי "חלוקת הנכסים מתבצעת בהתאם להחלטה משותפת של דלק נדל"ן ומגדל ביטוח. בעוד שהעדפתה של מגדל היא המשך השקעה בחברה תוך הרחבה ופיתוח של סל נכסיה המניבים בטווח הארוך, צרכיה של דלק נדל"ן מחייבים התמקדות במימוש נכסים ובשיפור תזרימי המזומנים בטווח הקצר וביסוס החברה לפיתוח עתידי. לכן הוחלט על הנוסחא של חלוקת הנכסים בין הצדדים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully