וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המתחרה החדשה של צ'ק פוינט

הארץ

13.11.2001 / 9:53

מאת יובל דרור

נשיא ומנכ"ל חברת סיסקו , ג'ון צ'יימברס, הקדיש את הרצאתו בתערוכת קומדקס הנערכת השבוע בלאס וגאס לאופן שבו רואה החברה את העתיד. לרוע מזלה של צ'ק פוינט , העתיד של סיסקו עובר דרך המודל העסקי של החברה הישראלית - צ'יימברס החליט כי סיסקו תיכנס בעוצמה לשוק הרשתות הווירטואליות המאובטחות (SVN), זירת הפעילות העיקרית של צ'ק פוינט.

בשלוש השנים האחרונות הופיעו בשוק מוצרי אבטחה חדשים המכונים Dedicated VPN Hardware (קופסאות חומרה ייעודיות), שהם למעשה מערכות משולבות של חומרה ותוכנה המתחברות לשרתי הארגון ומספקות פתרון VPN (רשתות וירטואליות פרטיות) מאובטח.

מחקרי שוק ציינו לא אחת כי בתחום זה נאבקת סיסקו בעיקר בענקית האבטחה הישראלית צ'ק פוינט, המספקת קופסאות כאלה באמצעות שיתוף פעולה הדוק עם חברת נוקיה הפינית.

בהרצאתו אתמול אמר צ'יימברס כי סיסקו מתייחסת בכובד ראש להתחייבות שנתנה לארגונים, לספק רשתות וירטואליות מאובטחות. "כבר היום ברור שהמלך בתעשייה הוא מזומנים; מי שיש לו מזומנים - שורד", פסק. "הדרך להשיג מזומנים היא בין השאר לשנות את התהליכים העסקיים של הארגון, ואחת הדרכים לעשות זאת היא לבנות רשת ארגונית גלובלית באמצעות רשתות וירטואליות".

לדבריו, כיום ברור מה צריכים להיות מאפייניהן של רשתות וירטואליות: הן צריכות להיות מהירות, יציבות, אלחוטיות ובעיקר מאובטחות. "אנחנו מציעים את רמת האבטחה הנדרשת באמצעות פתרונות ה-VPN של סיסקו", אמר, והזמין אחד מעובדי החברה, שהדגים כיצד ניתן להתחבר מרחוק לרשת הפנימית של החברה באמצעות רשת וירטואלית פרטית.

צ'יימברס הדגים חידושים נוספים שלדעתו יהיו פופולריים בשנים הקרובות, ובהם חיבור אלחוטי מבתי קפה, חיבור לאינטרנט מהמכונית, וכן שימוש בטלפונים מבוססי IP (הפועלים בפרוטוקול האינטרנט).

"באמצעות התוכנה שלנו, כאשר הטלפון מצלצל במשרד, הוא מצלצל לי גם כאן, במחשב הנייד, ובכל מקום שבו אני נמצא", אמר עובד החברה שהדגים את המערכת, ודבריו נקטעו בשיחת טלפון שקיבל מהמנכ"ל הקודם של חברת אינטל , אנדי גרוב. גרוב הציע לעובד סיסקו לבצע הדגמות בעבור חברת אינטל ולעזוב את צ'יימברס, שאינו משלם מספיק.

כראיה לכך שהחזון שלו על רשת גלובלית הנשענת על התשתית של סיסקו יקרום עור וגידים, הזכיר צ'יימברס כי לפני ארבע שנים חזה תהליך של קונסולידציה בשוק התקשורת אשר יוציא מהשוק חברות רבות. צ'יימברס גם הזכיר למאזינים שכבר ב-1997 ניבא כי לכל מכשיר אלקטרוני תהיה כתובת IP שממנה ניתן יהיה לשלוט בו. כזכור, ב-2000 רכשה סיסקו את חברת Infogear הישראלית, שייצרה מכשירי טלפון לטכנולוגיית IP.

אף שצ'יימברס נאם שעות ספורות לאחר שנודע על התרסקות מטוס האיירבוס של אמריקה איירליינס בניו יורק, הוא לא הזכיר את האירוע ולו במלה. למעשה, הוא ניסה להפוך את הרצאתו למשעשעת ומבדרת. בניגוד לדוברים אחרים בכנס, את רוב זמן ההרצאה בילה ליד הקהל ולא על הבמה, והופעתו דמתה לדרשותיהם של מטיפים נוצרים.

במהלך ההרצאה נראה היה כי צ'יימברס עושה הכל כדי לא לדבר על מצבה האמיתי של סיסקו. הקהל, שציפה לשמוע כיצד תתמודד החברה עם המשבר בשוק התקשורת העולמי, זכה לשמוע רק כיצד מספקת סיסקו לבעלי המניות שלה ערך מוסף, וכי מלאי המזומנים של החברה גורם לה להיות אחת מהחברות היציבות בתוך ים סוער של חברות ציוד התקשורת המתנדנדות.

חברת סיסקו היא היצרנית הגדולה בעולם של ציוד תקשורת לאינטרנט. ברבעון האחרון של החברה, שהסתיים באוקטובר 2001, הסתכמו מכירותיה ב-4.4 מיליארד דולר, ירידה של 32% יחסית לרבעון המקביל אשתקד, שבו הסתכמו מכירותיה בכ-6.5 מיליארד דולר. בתקופה זו הפסידה החברה 268 מיליון דולר, לעומת רווח של 798 מיליון דולר ברבעון המקביל.

לפני שנה נסחרה מניית החברה ב-55.8 דולר, ובמהלך 2001 ירדה לשפל של כ-11 דולר. כיום נסחרת מניית סיסקו במחיר של 19.2 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של 141 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully