וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הירידה בהכנסות וברווחים - נייר חדרה צפויה לקצץ בכ-10% משכרם של המנהלים וחברי הדירקטוריון

אלי דניאל

13.11.2001 / 15:06

זאת, כחלק מתוכנית התייעלות שתבצע החברה; מספר חברי הדירקטוריון יצומצם וכך גם מצבת כוח האדם; התוכנית צפויה לחסוך לחברה מיליוני שקלים בשני הרבעונים הקרובים

חברת נייר חדרה (מפעלי נייר אמריקאיים ישראליים), החברה הגדולה בישראל לייצור נייר ומוצריו, דיווחה היום על ירידה של 25% במכירותיה לרבעון השלישי, כאשר אלו הסתכמו בכ-105.7 מיליון שקל, לעומת מכירות של כ-140.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

שורת הרווח של החברה נפגעה אף היא ברבעון השלישי, כאשר הרווח הצטמק בכ-67% לכ-5.8 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-17.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הסיבה העיקרית לירידה ברווחיות: ירידה משמעותית בסך של כ-10.7 מיליון שקל ברווחי החברה מהחברות הכלולות, NHP וחוגלה קימברלי.

בכדי להתמודד עם הצמצום ברווחיה, מתכוונת החברה, הנמצאת בשליטת כלל תעשיות ודיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי , לבצע קיצוץ משמעותי בהוצאותיה, וזאת, באמצעות יישום תוכנית התייעלות.

יקי ירושלמי, מנכ"ל החברה, התייחס לתוכנית ההתייעלות המיועדת, ומסר ל-TheMarker.comכי, "החברה היא חברה בריאה שחיה בסביבה חולה, ובשל כך, אנו עושים התאמה של החברה לסביבה העסקית המאופיינת בירידה בביקושים, מיתון מתמשך בישראל ובעולם ואי ודאות. על רקע זה, יהיה קיצוץ הוצאות בכל התחומים ובכל הרמות. כ-100 מנהלים בכירים הסכימו להורדת שכר של 10%, וכך גם חברי הדירקטוריון, אשר סך החברים בו צפוי להצטמצם. אנחנו מוותרים על תפקידים נוספים בחברה, הן ברמה התפעולית, והן ברמה הניהולית".

ירושלמי הוסיף כי, "הקיצוץ האמור יתבצע בשיתוף עם העובדים. חלק מצמצום כוח האדם יהיה במתכונת של תוכניות פרישה, וחלק ייעשה בדרך של פיטורים. אנו מעריכים כי צעד זה יוביל לחיסכון של מיליוני שקלים, וזה צפוי לבוא לידי ביטוי בתוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולרבעון הראשון של השנה".

ובתוך כך, היום מתקיים טקס חגיגי בסמוך למפעל החברה בחדרה, במעמד ראש העיר ושר התחבורה, במסגרתו ייקרא הרחוב הצמוד למפעל החברה על שמה - "רחוב מנא"י" (מפעלי נייר אמריקאיים ישראליים).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully