וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הראל משיקה קרן נאמנות שתשקיע בחברות במדד 500 S

מאת טל לוי

2.1.2009 / 6:59

התשואה שבהראל מקווים להשיג היא 4.8%. הקרן תגבה דמי ניהול של 1%



>> בישראל פועלות כ-1,200 קרנות נאמנות שמנהלות כ-70 מיליארד שקל (בניכוי הכסף המושקע בקרנות הכספיות - 20 מיליארד שקל). קרנות נאמנות אג"חיות ומנייתיות חדשות אינן מושקות בחודשים האחרונים, שכן כיוון הכספים, ככל שמדובר בקרנות אלו, הוא אחד - החוצה.



אלא שבהראל פיא החליטו להשיק השבוע קרן נאמנות אג"חית חדשה, "פיא בונד 30 - US נבחרות". מדובר קרן המשקיעה ב-30 איגרות חוב הנסחרות במדד 500 S&P האמריקאי. ייחודה של הקרן הוא בהתחייבות תשקיפית לפרסם בתחילת כל רבעון את רשימת איגרות החוב שיוחזקו בקרן באותו הרבעון, במטרה להעניק שקיפות למשקיעים.

התשואה הגלומה בתיק (כלומר התשואה שיראה המשקיע בהנחה שכל איגרות החוב ישלמו את החוב) היא 4.8% בשנה במונחים דולריים כיום. לצורך השוואה, התשואה שמציעות איגרות החוב הממשלתיות האמריקאיות לגבי חלק מתקופות הפדיון היא 1%. לשם השוואה, מדד תל בונד 60 הישראלי נסחר בתשואה גלומה של 10%-11%, כשאיגרת ממשלתית מציעה תשואה של פחות מ-3%.



בעונה שבה השוק אחוז פאניקה מפני אג"ח קונצרניות, מעניין לבחון את האג"ח שהראל תשקיע בהן.



מנהל ההשקעות הראשי בהראל פיננסים, אורי רבינוביץ', אומר כי הקרן תשקיע רק באיגרות שדורגו בדירוג שלא יפחת מ-A מינוס ולא יותר מ-AA, וכי משך החיים הממוצע של האיגרות יהיה שנה עד חמש שנים. משך החיים הממוצע של האיגרות כיום הוא סביב 3 שנים כיום.



הקרן תשקיע אם כך באג"ח "באמצע הדירוג". כלומר, לא איגרות בדירוג גבוה מאוד שמציעות תשואה נמוכה, אך גם לא בדירוג נמוך עם תשואה גבוהה מדי. הדגש העיקרי לפי רבינוביץ', הוא השקעה בחברות שעל פי הערכתן יעמדו בהחזרי החובות שלהן.



תנאי נוסף הוא ששווי הסדרה שעמה נמנית כל אחת מאיגרות החוב לא יפחת מ-500 מיליון דולר, שכן המטרה היא שהנכסים יהיו נזילים; דבר המתבטא גם במחירן.



בהראל החליטו לבנות את הקרן לאחר שלא מצאו תעודת סל שמתחייבת להחזיק איגרות בהתאם לתנאים האלו. דמי הניהול של הקרן הם 1%; סטנדרד חדש לעומת התנאים בתקופות אחרות שבהן דמי הניהול של קרנות הנאמנות נעו סביב 1.5%.



"תשואות איגרות החוב הקונצרניות המדורגות גבוה נמצאות בשיא היסטורי (כלומר מחירן נמוךל מאוד, ט.ל). לכן, ניתן לבנות תיק המורכב מאיגרות חוב בדירוגים גבוהים ולקבל תשואה פנימית גבוהה משמעותית ברמת סיכון סבירה", אומר מנכ"ל הראל פיא, סמי בבקוב.



במקביל לקרן "פיא בונד 30 - US נבחרות", מציגה הראל פיא גם את הקרן "פיא בונד US דולרית - 30 נבחרות". זו קרן הנקובה דולרים וניתנת לרכישה ישירות מהחשבון הדולרי. הקרן מותאמת גם לתושבי חוץ, שכן שהם פטורים מתשלום מס בגין השקעתם בה. קרן זו זהה לחלוטין בהרכב ההשקעות לקרן פיא בונד 30 - US נבחרות, למעט מטבע הרכישה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully