וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסאגה נמשכת: סאן מאשימה את תרו בהתעלמות מהגדלת הצעת הרכש שהגישה בעקבות החלטת בית המשפט העליון

שמואל שוסטר

3.1.2009 / 17:09

בנוסף טוענת סאן כי השיפור בביצועים שהציגה תרו נעשו באמצעות קיצוץ חד בהוצאות המחקר והפיתוח


המלחמה על השליטה בחברת התרופות הישראלית תרו, שבשליטת בארי לויט לבין סאן ההודית, ממשיכה לצבור תאוצה. במכתב ששלחה סאן לדירקטוריון תרו ולרשות לניירות ערך האמריקאית מאשים דיליפ שאנגווי, יו"ר חברת התקופות ההודית את תרו בהתעלמות מהצעות הפשרה שנשלחו לתרו בעקבות החלטת בית המשפט העליון.

לדברי שאנגווי, "שתי ההצעות מציגות פתרון מצוין לסכסוך, וכן פרמיה ראויה לבעלי המניות על מחיר השוק הנוכחי של תרו. זאת, במיוחד לאור הסביבה הפיננסית העכשווית ומשבר הנזילות הפוקד את שוקי ההון בעולם."

במקביל שיגרה סאן מכתב למירון סטרובר, יו"ר ועדת הביקורת של תרו, בו היא מאשימה את תרו כי ה"מפנה המרשים", שבוצע בחברה, ואשר באמצעותו מנסה תרו לדחות את הצעת הרכש של סאן בטענה כי אינה משקפת את הערך האמיתי של החברה, אינו אלה שורה של פעולות שיפגעו בחברה.

לטענת סאן, מקור ה"שיפור" שהציגה תרו בביצועי החברה, במסגרתו הגדילה, בין החודשים ינואר 2007 לספטמבר 2008, את הרווח ל-54 מיליון דולר ואת תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ל-45 מיליון דולר בשורה של צמצומים חדים בהוצאות הפיתוח.
תרו אינה מפרסמת את דו"חותיה מאז 2006, בשל בחינת הלימות ההפרשות שנרשמו ב-2005 ובשנים קודמות - בגין החזרי מכירות, זיכויים, הנחות, ותשלומים אדמיניסטרטיוויים ועד כה נמנעה מלציין מועד בו תגיש את דו"חותיה המבוקרים לשנים הללו.

תחילתה של הפרשה בהשקעה בסך 100 מיליון דולר של סאן במניות תרו. השקעה זו בוצעה כשתרו היתה במשבר פיננסי קשה, במאי 2007. לאחר מכן, חתמו תרו וסאן על הסכם למיזוג במחיר של 7.75 דולרים למניה. כחלק מההסכם, וכדי להבטיח את השקעת סאן, נתנה מועצת המנהלים של תרו לסאן אופציה לרכוש את המניות של משפחות לויט ומורוס, בעלי השליטה בחברה (9% מההון ו-41% מההצבעה) במחיר זה אם ההסכם למיזוג יבוטל.

אלא שבמאי 2008 ביטלה מועצת המנהלים את המיזוג בטענה שמחירו אינו משקף את שווי החברה. כשסאן דרשה מבעלי השליטה לממש את הסכם האופציה ולמכור לה את מניות השליטה, הם סירבו ודרשו מסאן, כתנאי למימוש האופציה, לפרסם הצעת רכש מיוחדת.

הצדדים פנו לבית המשפט ובסוף חודש אוגוסט השנה פסקה שופטת בית המשפט המחוזי מיכל אגמון גונן לטובת חברת התרופות ההודית סאן. תרו ערערה על ההחלטה לבית המשפט העליון, שהמליץ לצדדים לעשות מאמץ על מנת להגיע להסכם פשרה ביניהם, בטרם יפסוק בערעור. בעקבות כך שלחה סאן ב-22 לדצמבר שתי הצעות חדשות לפשרה, בהם העלתה את הצעתה המקורית עד למחיר של 9.5 דולר למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully