וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טאואר הגיעה להסכמה עם שרת התמ"ס - תצמצם היקף הפיטורים המתוכננים מכ-170 ל-35 עובדים

עינב בן יהודה

13.11.2001 / 18:13

הקטנת היקף הפיטורים תביא לכך שמשרד התמ"ס יסיר את ההקפאה על מענק מתוכנן לחברה - בגובה של 8 מיליון דולר

חברת טאואר הגיעה היום (ג') להסכמה עם שרת התמ"ס, דליה איציק, לפיה יצומצם היקף הפיטורים המתוכננים מכ-170 ל-35 עובדים, כך נמסר ממשרד התמ"ס.

צמצום היקף הפיטורים נובע מהודעת משרד התמ"ס על הקפאתו של מענק בגובה כ-8 מיליון דולר למפעל פאב 2. מחברת טאואר סירבו להגיב.

בתחילת 2001, הודיעה טאואר על השלמת הסכמי ההשקעה במפעל הפאב 2 בהיקף של 1.1 מיליארד דולר, כאשר מסכום זה, סך של כ-300 מיליון דולר גויסו ממשקיעים פרטיים, 250 מיליון דולר הם בגדר מענק ממדינת ישראל ו-550 מיליון דולר הנם כספי אשראי בנקאי מבנק הפועלים ולאומי יתרת ההשקעה במפעל - 500 מיליון דולר - אמורה היתה להגיע מתזרימי המזומנים השוטפים של שני מפעלי החברה (הישן והחדש) וממכירת מניות בחברות מוחזקות.

לפני שבועיים פירסמה החברה את דו"חותיה לרבעון השלישי. החברה דיווחה על הפסד של 60 סנט למניה, לעומת התחזית שצפתה הפסד של 55 סנט למניה. סך ההפסד ברבעון הסתכם ב-12.4 מיליון דולר לעומת הפסד של 9.7 מיליון דולר ברבעון הקודם, ולעומת הפסד של 800 אלף דולר ברבעון המקביל.

מחזור המכירות של טאואר הסתכם ב-9.9 מיליון דולר, בהשוואה לכ-27.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ובהשוואה לכ-12.5 מיליון דולר ברבעון הקודם.

במסגרת צעדי התייעלות בהם נקטה החברה, העוסקת בפיתוח וייצור שבבי זיכרון לתעשיית המוליכים למחצה, קוצצו לאחרונה משכורות העובדים הזוטרים ב-6% ומשכורות העובדים הבכירים ב-13%. כמו כן, בששת החודשים האחרונים נוקטת החברה במדיניות של הוצאת העובדים לימי חופש מרוכזים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully