וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התמתנות במימושי הרווחים של המשקיעים הזרים: משכו 400 מיליון דולר בנובמבר לעומת 1.3 מיליארד דולר

טל לוי

4.1.2009 / 12:15

עיקר המימושים היו במניות של חברות מענף הכימה ובמניות הבנקים


במהלך חודש נובמבר התמתנו המימושים של תושבי חוץ בבורסה לני"ע בת"א והם הסתכמו בכ-400 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.3 מיליארד דולר בחודש אוקטובר. עיקר המימושים היו במניות של חברות מענף הכימיה ומניות הבנקים. כך מסר בנק ישראל.

לעומת זאת, המשקיעים הזרים דווקא מגבירים את קצב משיכת הכסף המושקע בניירות ערך ישראליים הנסחרים בחו"ל: בחודש נובמבר מימשו תושבי החוץ נטו ני"ע ישראליים סחירים בחו"ל (ממשלתיים ופרטיים) בהיקף של 170 מיליון דולר, בהשוואה להשקעות בהיקף של כ-60 מיליון דולר באוקטובר. המימושים היו בעיקר באיגרות חוב סחירות של ממשלת ישראל בהיקף של כ-280 מיליון דולר; מנגד, נרשמו השקעות נטו במניות הישראליות בהיקף של כ-110 מיליון דולר.

להבדיל מההשקעות בבורסה, בודק בנק ישראל גם את ההשקעות הישירות בישראל כלומר השקעות בחברות פרטיות. ההשקעות הישירות של תושבי חוץ בישראל הסתכמו בנובמבר בהיקף של כ-360 מיליון דולר. היקף השקעות בחודשיים האחרונים נמוך בהשוואה לרבעון השלישי, שהיה חריג ביחס לכל השנה. מהחטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל נמסר כי הענפים העיקריים בהם נרשמו השקעות היו בענפי הכימיה והמחשבים.

הישראלים שבים הביתה
בהשקעות הפיננסיות של תושבי ישראל בני"ע סחירים בחו"ל חלה בחודש נובמבר ירידה ניכרת, והן הסתכמו נטו בכ-65 מיליון דולר - מזה כ-100 מיליון דולר הם השקעה במניות וכ-30 מיליון דולר מימושים באיגרות חוב זרות.

המשקיעים המוסדיים השקיעו כ-80 מיליון דולר במניות בחו"ל מול מימושים בסך של כ-90 מיליון דולר באיגרות חוב זרות. משקי הבית השקיעו בחו"ל כ-40 מיליון דולר, בעיקר באיגרות חוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully