וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר ביקורת קשה: שלמה נס מבטל את עסקת מכירת השליטה ביולי שוקי הון

שרית מנחם

4.1.2009 / 16:38

אחרי ביקורת קשה מהמוסדיים ביולי שוקי הון החליטו להפסיק את המו"מ למכירת השליטה לחברה הקפריסאית


קצת יותר מחודש אחרי שהודיע שלמה נס, יו"ר ומבעלי השליטה על עסקת מכירה השליטה שהוא רוקח, הודיעה יולי כי המשא ומתן הופסק. נראה כי הביקורת הקשה שספג נס מהמוסדיים שמחזיקים באיגרות החוב של יולי, ודרישתם לפרעון מיידי הביאה אותו לסגת מהעסקה.

העסקה שקידם נס יחד עם הנרי קיופיטל הייתה מכירת השליטה ביולי לחברת נווסטיניו (Mavestinio Limited) הרשומה בקפריסין. החברה הרוכשת היא בשליטת שני ישראלים לשעבר תושבי אוסטרליה, משה מידן ונתן סטוליאר, הפועלת בערים פוזנן ולודג' שבפולין בתחום הנדל"ן.

יולי גייסה יותר מ-100 מיליון שקל באג"ח, והכסף שוכב כיום בקופתה, שכן אין לה נכסים או פעילות. אם מכירת השליטה הייתה יוצאת לפועל, היו משתמשים הבעלים החדשים בכסף שבקופה לצורך הפרויקטים שבצנרת. החשש של בעלי האג"ח הוא שהסיכון לפירעון החוב שלהם עולה והם פעלו נמרצות לביטולו.

בסוף שבוע שעבר שלח בית ההשקעות , המחזיק באג"ח של יולי שוקי הון, מכתב התראה לנס לפני דרישה לפירעון מיידי של האג"ח. המכתב נשלח באמצעות עורכי הדין דניאל אברבנאל וגיל אורן ממשרד עו"ד יגאל ארנון. פסגות טוען כי ההצעה לרכישת האג"ח התבססה על מצגי החברה לשוק המוסדי במסגרת החיתום המוקדם ועל תנאי התשקיף, וכן על מצגים של בעלי השליטה. אלו, לטענת פסגות, הציגו את עצמם כחברים בשותפות שמתמחה ברכישה, פיתוח וניהול של נדל"ן בארה"ב.

לטענת פסגות, המצגים הללו, המייעדים לחברה תחומי פעילות מוגדרים ומתוחמים, היו הסיבה להשקעה בחברה. ואולם כעת, לנוכח העסקה של מכירת השליטה ביולי שוקי הון לחברת נדל"ן קפריסאית הפועלת בפולין, טוענים בפסגות כי נוצר סיכון מוגבר לבעלי האג"ח.

טיעונים דומים נשמעו באסיפה סוערת שהקיימה לפני מספר שבועות. המוסדיים הגיעו עם מסר חד: כבדו אותנו ותחזירו את הכסף. המשקיעים בירכו על שיקול דעתו של נס ושותפיו שלא נכנסו לנדל"ן מניב בארה"ב, הם מוכנים אפילו לקבל רק חלק מהכסף, אבל המסר תקיף: "אם לא תחזירו את הכסף, נילחם בכם בכל הכוח", אמרו לנס באסיפה. לא הועילו מאמציו של נס לדבר על ליבם. נראה שהלחץ שהפעילו המוסדיים על נס עזר להם והעסקה לא תצא לאור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully