וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל חברת אמנט: "בכירי בנק הדואר חשופים לתביעות פליליות וקנסות אם יעבירו מזומנים לעזה"

שרון שפורר

4.1.2009 / 17:23

זאת עקב אישור בנק ישראל לבנק דיסקונט ולבנק פועלים הפסקת פעילותם להעברת מזומנים לעזה


"בכירי דואר ישראל ובנק הדואר חשופים לתביעה פלילית שדינה עד 10 שנות מאסר ולקנסות כבדים אם יעבירו מזומנים לעזה". כך אומר היום יאיר דגן, מנכ"ל חברת אמנט העוסקת במניעות הלבנות הון ומימון טרור. לדברי דגן, דואר ישראל יהיה חשוף גם לתביעות נזיקין של נפגעי טרור על כל פעולת טרור של החמאס שתצא מרצועת עזה לאחר העברת הכספים אליה.

דבריו של דגן באים על רקע אישור בנק ישראל להפסקת פעילותם ומעורבותם של בהעברת מזומנים לעזה ובעקבות זאת, בקשת הממשלה מבנק הדואר להחליפם ולפעול בהעברת מזומנים לעזה.

לדברי דגן, החקיקה קובעת כי העברת כספים לגוף כלשהו, גם אם אותו הגוף אינו מבצע בפועל את פעולת הטרור, אלא ישנה אפשרות שהכספים יגיעו לגופי טרור - אסורה. לדבריו, אין ספק שכל עוד החמאס שולט ברצועה, כספים אלה, כולם או חלקם, יגיעו לידיו, ויחולקו על פי החלטת ממשלת החמאס לגופים שללא ספק עוסקים בטרור.

דגן מוסיף כי בנוסף לאחריות פלילית, מיד עם תחילת העברת הכספים, בנק הדואר יהיה חשוף גם לתביעות נזיקין של נפגעי טרור ובני משפחותיהם. "הכוונה", אומר דגן, "היא לפיגועים באחריות החמאס שיתרחשו לאחר תחילת העברת הכספים". דגן מציין כי תביעות אלה עלולות להתממש הן בארץ והן בארה"ב. "נכון להיום, בנקים שונים ברחבי העולם נתבעו בארה"ב בידי נפגעי טרור על מעורבותם בהעברות כספים לארגוני טרור. מעורבות זו כללה בדרך כלל ניהול חשבונות של ארגוני צדקה הקשורים לארגוני הטרור, והעברת כספים מחשבונות אלה לחשבונות ארגוני צדקה בשטחים".

לדבריו נוכח העובדה שארגון החמאס הוכרז כארגון טרור על ידי ממשלת ארה"ב, במידה ובנק הדואר ייתבע בארה"ב על סיוע כספי לארגון זה (ומתן שירותי העברת כספים נחשב לכזה), יהיה זה קשה לטעון כי הדבר נעשה בתום לב ובכך שיעד הכספים אינו ידוע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully