וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"צ דחה עתירה של תושבי חולון ובת ים לקבלת ארכה להגשת תביעות פיצויים עקב הרחבת נתיבי איילון

אריק מירובסקי

5.1.2009 / 12:44

מדובר בכביש שעובר ממש מתחת לבתיהם של עשרות דירות ויוצר מטרדים לשכונות כמו תל גיבורים ונאות רחל



בג"צ בהרכב של שלושה שופטים דחה עתירה של 106 תושבים מחולון ובת ים, שביקשו ארכה להגשת תביעות פיצויים כנגד נתיבי איילון, וזאת עקב הרחבת הכביש בקטע שבין שתי הערים. הכביש יצר מטרדים לשכונות כמו תל גיבורים ונאות רחל בחולון.



התוכנית להרחבה אושרה ב-98' ובה נקבע כי הכביש יעבור מתחת לעשרות דירות. החוק קבע כי ישנם 3 שנים להגיש תביעת פיצוי למי שרואה עצמו נפגע מהתוכנית. במקרה זה הגישו רק חלק מהתושבים מהסביבה תביעות פיצוי, בעוד שרבים אחרים איחרו. חלקם פנו לשר הפנים, לקבל ארכה להגשת התביעות, ואולם פניותיהם נידחו בנימוק שלא נמצא טעם סביר לאיחור שלהם ולכן התושבים החליטו לעתור לבג"צ.



בג"ץ, בהרכב השופטים אשר גרוניס, דורית בייניש וסלים ג'ובראן, קיבל את עמדתם של באי כוחה של נתיבי איילון, עוה"ד גדעון שפק ושרון שטיין ממשרד יניב ושות', ובאי כוחם של משרדי הממשלה והוועדות המקומיות. החברה טענה כי העתירה נגועה בחוסר נקיון כפיים ובנסיון לעשות שימוש לרעה בהליכים משפטיים, בין השאר, משום שבין העותרים נכללו כאלה שכבר הגישו עתירות דומות בעבר, אשר נדחו מפורשות ע"י בג"ץ. בג"ץ קבע כי העותרים לא שיכנעו את בית המשפט להתערב בשיקול דעתו של שר הפנים לדחות את בקשתם להארכת מועד, שהוגשה מספר שנים לאחר תום תקופת ההתיישנות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully