וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דלק נדל"ן מכרה תחנת דלק בראשל"צ לדלק ישראל תמורת 42 מיליון שקל

יורם גביזון

5.1.2009 / 14:00

זאת שבוע לאחר שמכרה את החזקתה בבנין המשרדים בית הרצל בתל אביב תמורת 42 מיליון שקל


מסע המימושים של חברת נמשך, והפעם בעסקת בעל ענין. שבוע לאחר שמכרה את החזקתה בבנין המשרדים בית הרצל בתל אביב, תמורת 42 מיליון שקל, מכרה דלק נדל"ן את תחנת הדלק הכח ראשון לחברה האחות, דלק ישראל, תמורת 41.6 מיליון שקל.

תחנת הדלק הכח ראשון ממוקמת באזור התעשייה המזרחי של ראשון לציון והופעלה על ידי , תמורת דמי שכירות ששולמו לחברת דלק נכסים מניבים שהיתה בבעלות דלק נדל"ן (80.1%) ומגדל (19.9%).

דלק נדל"ן חתמה לפני שבוע על עסקה, במסגרתה רכשה את מניותיה של מגדל בדלק נכסים מניבים תמורת 43.2 מיליון שקל, ששולמו באמצעות מכירת קרקע בפי גלילות; העברת מיליון מניות דרבן מקבוצת פישמן; וזכות לפרעון חלק מהלוואת בעלים שנתנה דלק נדל"ן לדלק נכסים מניבים.

במקביל, מכרו דלק נכסים מניבים וחברת סהר לחברת מגדל 5 נכסים מניבים, קרקע באזור צומת גהה, וכן קיבלו אופציה למכור למגדל שטחי משרדים בבנין לב תל אביב וקרקע באזור פולג שבנתניה תמורת, 237 מיליון שקל.

בעקבות העסקה לרכישת מניותיה של מגדל בדלק נכסים מניבים התאפשרה ביתר קלות עסקת בעל ענין זו. תחנת הדלק הכח ראשון נחשבת לאחת מהתחנות המובילות של דלק ישראל, כשהיקף המכירות המוערך שלה הוא 700 עד 800 אלף ליטר בחודש. בצמוד לתחנה יש 3 דונם, עליהם ניתן לבנות 1,000 מ"ר על פי היתרי בניה מאושרים.

דמי השכירות ששילמה דלק ישראל לדלק נכסים מניבים ושיעור ההיוון ששימש בסיס לעסקת הרכישה לא נמסרו, אולם ועדת הביקורת של דלק ישראל נימקה את העסקה בכך שהיא נעשית במחיר שוק ואינה פוגעת בטובת החברה. כן הוסיפה הוועדה שהרכישה תואמת את האסטרטגיה של החברה להעביר לבעלותה מספר מקסימלי של תחנות תדלוק, כדי לשלוט במדיניות האשראי של התחנה, לפתח פעילויות מסחריות - כולל הפעלת חנויות נוחות והקמת מתחמים מסחריים - וכן שיווק מוצרים יחודיים, כמו דלק דראגון.

דלק ניצלה לאחרונה את עליית מחיר ההון למגזר העסקי, כדי לחתום על עסקות שכירות ארוכות טווח, שבמסגרתן מהוונת דלק ישראל את שכר הדירה העתידי בשיעורי היוון דו ספרתיים, באופן שמקטין את עלות הרכישה לדלק ישראל.

ועדת הביקורת ציינה עוד כי התמורה בגין הרכישה היא לאחר שהומצאה חוות דעת שמאי מפורטת. דלק ישראל הפעילה 236 תחנות תדלוק, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2008.

דלק נדל"ן הכריזה לאחרונה על כוונתה למכור נדל"ן מניב קרקעות ומניות בחברות נדל"ן בסכום כולל של מיליארד שקל ב-2009, כולל מכירת נכסים ב-160 מיליון שקל על ידי דלק נכסים מניבים, במטרה לשרת חוב של 646 מיליון שקל ב-2009, כולל חוב של 65 מיליון שקל לקבוצת דלק. דלק נדל"ן מתכננת למכור ב-2010 נכסים ב-971 מיליון שקל כדי לפרוע התחיבויות פיננסיות ב-691 מיליון שקל בשנה זו.

למרות המימושים, נסחרות איגרות החוב של דלק נדל"ן מסדרה ה' למשך חיים ממוצע (מח"מ) של 4 שנים, בתשואה של 38%, ואיגרות החוב מסדרה כ"ה שהמח"מ שלהם 2.26 שנים נסחרות בתשואה של 76%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully