וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גיורא גזית - החשב הכללי לשעבר באוצר - מבקש מביהמ"ש להכיר בו כפושט רגל: חובותיו - 18 מיליון שקל

הילה רז

7.1.2009 / 20:28

כך טוען גזית; גזית כיהן כמנכ"ל הפועלים ולאחר התפטרותו החזיק בכל מניות בית ההשקעות טוליב


אחד מגיבורי פרשת ויסות מניות הבנקים שהסעירה את המדינה באמצע שנות השמונים, גיורא גזית, הגיש השבוע בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב להכריז עליו כפושט רגל. זאת לאחר שלטענתו נקלע לחובות בסך 18 מיליון שקל בעקבות השקעה כושלת שביצע.

גזית שימש כחשב הכללי במשרד האוצר בשנות ה-70', כיהן בשנות ה-80' כמנכ"ל . גזית היה הראשון מבין בכירי הבנקים להודיע על התפטרותו בשנת 1986 בעקבות דו"ח ועדת בייסקי שחקר את משבר מניות הבנקים. לאחר התפטרותו, החל גזית להשקיע בתחומים שונים. בין היתר, החזיק בכל מניות חברת ההשקעות טוליב, שעסקה בהשקעות נדל"ן בעשרות מיליוני שקלים ברומניה.

מהבקשה עולה כי גזית חייב לבנק כ-7.8 מיליון שקל, לבנק 4 מיליון שקל, לפועלים 3.9 מיליון שקל ולבנק מרכנתיל דיסקונט כ-600 אלף שקל. גזית מציין כי נקלע לחובות לאחר שחתם על הלוואות אישיות לחברות טוליב שהיתה בבעלותו ולחברת לוגכים.

לפני כ-4 חודשים הגיש בנק דיסקונט תביעה נגד גזית בסך 7.2 מיליון שקל בטענה כי גזית, מנהל בחברת לוגכים, חתם על כתב ערבות ללא הגבלה בסכום לכל חובות החברה. בעקבות התביעה נעתר בית המשפט לבקשת הבנק והטיל עיקולים על נכסיו של גזית ונכסיה של לוגכים עד לסכום התביעה.

גזית טוען בבקשתו כי השקיע למעלה מ-3.5 מיליון שקל בהחזר חובותיו, וכי מדובר בכל רכושו. לדבריו, לצורך הקמת החברות שבבעלותו הוא השתמש בכל חסכונותיו וכן בהלוואות פרטיות ובנקאיות שנטל. לפי הבקשה הלוואותיו גובו בערבות אישית עליה חתם. גזית טוען עוד כי מעילה שביצע שותפו בחברת בת של לוגכים הסבה לו נזק המוערך בלמעלה מ-1 מיליון דולר.

מהבקשה עולה כי גל שמועות בנוגע לאיתנותן הכלכלית של חברות בהן החזיק גרם לחלק מהספקים והלקוחות לבטל עסקות עם החברות, דבר שהסב לו נזק נוסף וקושי ליצור תזרים מזומנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully