וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בסר פרויקטים: הועברו הקרקעות של הפרויקט בלאס וגאס לבנק תמורת ויתור על הלוואה של 29 מיליון דולר

יובל מעוז

8.1.2009 / 10:26

ההעברה לא תשפיע על תוצאות החברה לאחר שביצעה הפרשה מלאה על הפרויקט בדו"חות הרבעון השלישי


החברה המנהלת את הפרויקט בלאס וגאס, בו שותפה ב-6%, חתמה עם הבנק המלווה את הפרויקט על הסכם ויתור מלא של הבנק על כל חוב, או דרישה בקשר לפרעון יתרת ההלוואות שהועמדו לחברה לצורך רכישת קרקעות לפרויקט בהיקף של כ-29 מיליון דולר תמורת העברת הקרקעות הפנויות לבנק.

לבסר פרויקטים יש פרויקטים בלאס וגאס שבנוואדה, ארה"ב, בו היא שותפה ב-6%. הפרויקט אמור לכלול חמישה מגדלי מגורים, כ-900 יחידות דיור, מלון, מלון דירות ושטחי מסחר ובילוי. השלב הראשון בפרויקט, בניית שני מגדלי מגורים, הסתיים באפריל 2008.

באוגוסט 2008 קיבלה חברת הפרויקט הודעה על הפרה של הסכם מימון הפרויקט מהבנק המלווה אותו. בספטמבר החל הבנק בהליך foreclosure (עיקול) למימוש שלב א' של הפרויקט. במקביל, הוגשו תביעות על ידי דיירים, קבלני משנה והקבלן הראשי נגד חברת הפרויקט.

בסר פעלה להכנסת שותף לפרויקט, בעקבות הקושי לבצע מימון-מחדש בעקבות מצב שוק הנדל"ן בארה"ב. בסר ביצעה הפרשה בדו"חות הרבעון השלישי על מלוא השקעותיה בפרויקט, בהיקף של כ-11.5 מיליון דולר.

כעת, ההסכם בין הצדדים הוא על העברת הקרקעות הפנויות לשלבים העתידיים בפרויקט. בעלי השליטה בבסר פרויקטים, קלמן סופרין ונחשון קויתי, העמידו ערבות לבנק המלווה לגבי שלב א' של הפרויקט, בניית שני הבניינים הראשונים, שלב אשר בנייתו הסתיימה.

בסר מדגישה כי העברת הקרקעות לא תשפיע על תוצאותיה הכספיות מאחר שכבר ביצעה הפחתה לגבי מלוא השקעתה בפרויקט.

בסר פרויקטים סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של 3.1 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות, לעומת הפסד של 5.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסותיה של החברה הסתכמו ב-3.3 מיליון שקל ברבעון השלישי, ירידה של 86% לעומת הרבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully