וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת פועל לביטול ההפרדה המבנית ב- HOT

אמיתי זיו

8.1.2009 / 10:55

היום מתקיים בבג"ץ דיון בסוגיית ההפרדה המבנית, לאחר שבזק הגישה בג"ץ כזה בדרישה מהמשרד לאכוף את התקנות


באישון לילה וללא הודעה לתקשורת, הוציא אתמול משרד התקשורת שימוע חדש וחשוב אשר משמעותו היא הקלה על כללי ההפרדה המבנית שחלים על חברת HOT וביטול שלהם בפועל.

הרקע לפרסום השימוע החדש הוא שהיום (חמישי) מתקיים בבג"ץ דיון בסוגיית ההפרדה המבנית, לאחר שבזק הגישה בג"ץ כזה בדרישה מהמשרד לאכוף את התקנות על כלשונן. לכן, המשרד פירסם את השימוע אתמול אך עורכי הדין של ונציגי החברה עודכנו על דבר השימוע רק באולם בית המשפט ממש.

בין היתר נכתב במסמך: "בעקבות בחינה זו, ולאחר שנמצא, מחד, כי קיים קושי ביישום סוגיות נקודתיות בהוראות ההפרדה המבנית המפורטות ברישיון HOT טלקום, ומאידך כי לא יהיה בשינויים המוצעים כדי לסכל את השגת תכלית ההפרדה המבנית, סבור המשרד כי בנסיבות העניין, יש מקום לקבוע סייגים לחובת ההפרדה המבנית המוטלת על HOT טלקום, כפי שיפורט להלן". כאן עובר המסמך להציע הקלות בכללי ההפרדה המבנית בנושאים העיקרים שעליהן חלים התקנות כמו נכסים, גיוס כוח אדם, מערכות מידע ובילינג.

לעניין הנכסים נכתב: "HOT טלקום תוכל לעשות שימוש בנכסים של-HOT שידורים זכות קניינית בהם, שאינם תשתיות תקשורת, דוגמת נדל"ן, נדל"ן משרדיים וכלי רכב... בהתייחס לרכישה עתידית של זכות קניינית בנכסים כאמור, הרכישה תוכל להיעשות במשותף על ידי HOT טלקום ו-HOT שידורים, אך רישום הנכסים יהיה בנפרד".

על חברת HOT חלים כללים של הפרדה מבנית בין חברת השידורים לבין חברת הטלפוניה והאינטרנט שבה, שמכונה HOT טלקום. HOT אינה עומדת בכללי ההפרדה המבנית, כך על פי מסמכים של המשרד עצמו, אך המשרד נמנע מלאכוף את התקנות או לפעול בעניין ולחלט ערבויות. המשרד דחה שוב ושוב את התזמון שבו יחל באכיפה, ואחרי שעברו כל התאריכים הללו, החליטה בזק להגיש בג"ץ בעניין. כאמור, רק עם הגשת הבג"ץ, משרד התקשורת פועל בנושא ומגבש עמדה חדשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully