וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט אישר את הסדר הנושים של מילומור - החברה אמורה לפרוע את מלוא חובותיה בתוך ארבע שנים

הילה רז

8.1.2009 / 15:56

לפי ההסדר רובינסון הזרים 65 מיליון שקל כהלוואת בעלים לקבוצה


השופטת ורדה אלשיך מבית המשפט המחוזי בתל אביב אישרה היום את הסדר הנושים לקבוצת מילומור. לפני כשבועיים הגיש הנאמן שמונה לקבוצת מילומור, רו"ח חן ברדיצ'ב, בקשה לאישור הסדר נושים, שאושר באסיפות הנושים. לפי ההסדר עתידה החברה לפרוע את מלוא חובותיה בתוך ארבע שנים לכל היותר.

לפי ההסדר, פרדי רובינסון - בעלי מילומור - הזרים 65 מיליון שקל כהלוואות בעלים לקבוצה, וכן העמיד רובינסון נכסים אישיים בשווי של כ-179 מיליון שקל לצורך קיום הסדרי הנושים ולהבטחתם. רובינסון תרם עוד 10% מהון המניות של הקבוצה לטובת הסכמה של בנק הפועלים לגדר את סכום החוב המקסימלי של החברות, בגין ערבותן הנטענת לחוב רסידו סי בבנק הפועלים.

אחד מהסדרי הנושים נוגע לחברות מילומור, רסידו ייזום פרויקטים, רסידו פי.בי ורסידו נכסים, שפעילותן ממוקדת בפרויקט בנייה באשדוד. הנושה המובטח הגדול ביותר של רסידו הוא בנק הפועלים, המחזיק בחוב של יותר מ-1.5 מיליארד שקל, מהם כ-420 מיליון שקל החוב של חברת רסידו סי. על פי הסכמה שגובשה בין נציגי הבנק לבין הנאמן, ימנה הבנק כונס נכסים מטעמו שיפעל באופן עצמאי למימוש הנכסים המשועבדים לבנק הפועלים בפרויקט באשדוד.

בהחלטתה לאשר את הסדר הנושים מותחת אלשיך ביקורת על עורכי הדין של מספר נושים, שביקשו לרשום שיעבודים לטובתם כחלק מהסדר הנושים. לדבריה, "הסתייגויות אלו מוטב להן אלמלא הועלו, וחבל על זמנם של כל הפרקליטים ובית המשפט". השופטת הוסיפה כי שקלה להטיל הוצאות על נושים אלו לטובת אוצר המדינה, אולם בסופו של דבר החליטה להימנע מכך.

לפני כשלושה חודשים הגישה מילומור, שבשליטת איש העסקים פרדי רובינסון, בקשה להקפאת ההליכים משפטיים נגדה, שנפתחו בשל חוב של כ-890 מיליון שקל. בבקשתה ציינה כי ערך נכסיה הוא כ-1.2 מיליארד שקל, כך שאינה חדלת פירעון אלא מצויה במצוקת מזומנים זמנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully