וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת ראיית החשבון - PwC: שווקים מתעוררים יהיו אחראים ליותר ממחצית התוצר העולמי בתוך 6 שנים

נמרוד הלפרן

8.1.2009 / 18:23

סין והודו ימשיכו לצמוח למרות המשבר; שוק ההנפקות בסין יתאושש במחצית השנייה של השנה


שווקים מתעוררים צפויים להיות אחראים על יותר ממחצית התוצר העולמי בתוך שש שנים, למרות ההאטה הצפויה בצמיחתם עקב המשבר הכלכלי העולמי, כך מציינים בפירמת רואי החשבון, PwC, בה חברה קסלמן וקסלמן הישראלית. הסיבה לכך לפי דו"ח שהוציאה החברה, היא שהשווקים המתעוררים, ובמיוחד סין והודו, צפויים להמשיך לצמוח (אם כי בשיעור מתון יותר), בעוד שכלכלות מפותחות צפויות לרשום צמיחה שלילית.

"שווקים מתעוררים שצפויים לסבול השנה מהאטה חדה בצמיחה הכלכלית, עתידים להיות אחראים על יותר מ-50% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) הגלובלי עד שנת 2014. הכלכלות המפותחות צפויות לרשום צמיחה שלילית השנה, ולהתאושש רק בהדרגה שהמשך, בעוד שהכלכלות המתפתחות הגדולות (במיוחד סין והודו) צפויות לרשום השנה רק האטה בצמיחה, ולא צמיחה שלילית, ומצבן הכללי בטווח הבינוני צפוי להיות טוב יותר מזה של כלכלות מפותחות", מציינים.

PwC צופה כי חלקן של הכלכלות המתעוררות מהתוצר העולמי במונחי שווי כוח קנייה (PPP) עשוי לגדול ל-50.5% עד שנת 2014, לעומת 43.7% בשנת 2007. דו"ח מחקר נוסף של PwC קובע כי המשבר בשווקים הפיננסים בעולם פגע בשוק ההנפקות הראשונות לציבור (IPO), במיוחד בסין והונג קונג. עם זאת, הדו"ח מעריך כי תכניות תמריצים ממשלתיות עשויות להביא להתאוששות בסין והונג קונג כבר במחצית השנייה של 2009.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully