וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: ציפיות להמשך המגמה החיובית; לאומי עשויה לסבול מסנטימנט שלילי

אלי דניאל

14.11.2001 / 8:55

זאת, על רקע הודעת נציבות הבנקאות השווייצית על מינוי מבקר חיצוני לחטיבת הבנק בשווייץ; טאואר צפויה לבלוט על רקע הסכם פשרה בין החברה למשרד התמ"ס; לנתוני המסחר בבורסה

יום מסחר חגיגי עבר אתמול על הבורסה המקומית כאשר מדדי המניות מוחקים את ירידות השערים שנרשמו שלשום, לאחר שנודע על התרסקות מטוס אמריקן איירליינס בניו יורק. בסיכומו של יום השלים מדד המעו"ף עלייה של למעלה מ-3% ומדד התל-טק 15 בלט בעלייה של כ-5.7%. נתון חיובי נוסף אתמול היה הגידול המשמעותי במחזורי המסחר שהסתכמו בכ-420 מיליון שקל.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, מציין כי על רקע עליות השערים החדות שנרשמו אמש בוול סטריט המגמה החיובית בבורסה בתל אביב צפויה להימשך גם היום, כאשר המדדים המובילים עשויים לרשום עליות שערים של כ-1%. דרור מוסיף כי מבחינה טכנית רמת 408 הנקודות מהווה רמת התנגדות עבור מדד המעו"ף. מניית לאומי עשויה לסבול ממומנטום שלילי בעקבות הודעת נציבות הבנקאות השווייצית על מינוי מבקר חיצוני לחטיבת הבנק בשווייץ, ועל פיטורי מנהל בנק לאומי בשווייץ, באשמת מעורבות בפרשת השחיתות של ראש שירות הביון הפרואני וולדימירו מונטסינוס. בהודעתה מתחה נציבות הבנקאות השווייצית ביקורת על בנק לאומי תוך שהיא מציינת כי היא מצאה "ליקויים משמעותיים בפעילות בנק לאומי בכל הקשור לניהול קשרים בנקאיים עם גורמים פוליטיים".

בנוסף, הבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי המפקח על הבנקים, ד"ר יצחק טל, פועל להפרטת בנק לאומי ובנק דיסקונט תוך ויתור על יצירת גרעין שליטה, וכי נבדקת ההשלכה של מצב שבו לבנקים אין גרעין שליטה מזוהה. החלטה זו של המפקח מהווה שינוי במדיניות הקיימת מזה שנים, שלפיה יש צורך בגרעין שליטה שכזה. ככל הידוע, המודל הנבחן כעת הוא לאפשר רכישת שליטה בבנק ע"י קבוצה גדולה של בעלי מניות, שיאספו אותן בבורסה.

בקרב המניות הדואליות נרשמים הבוקר בעיקר פערי ארביטראז' שליליים. מניית ענקית התרופות טבע פותחת את היום עם פער ארביטראז' שלילי של 1.8%, לאחר שרשמה ירידה של כ-1.2% במהלך המסחר בנאסד"ק.

מניית יצרנית פריטי ההלבשה התחתונה ובגדי הפנאי דלתא פותחת את היום בפער ארביטראז' שלילי של 0.9%. אמש פירסמה החברה את תוצאותיה לרבעון השלישי המצביעות על גידול מרשים של 41% בהכנסותיה ברבעון השלישי בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל לכ-149.5 מיליון דולר. הרווח הנקי פרופורמה הסתכם ב-4 מיליון דולר או 21 סנט למניה, ירידה של 12% ו-16%, בהתאמה, לעומת התקופה המקבילה, אך עלייה לעומת הרבעון השני של השנה, אז הסתכם הרווח הנקי ב-2.9 מיליון דולר.

לעומתן, מניית אודיוקודס תחל את יומה בפער חיובי של 9.6% וטאואר סמיקונדקטורס , אשר זינקה במהלך המסחר בארה"ב בכ-12.9%, תפתח את המסחר בפער חיובי של 4.6%. העלייה במניית טאואר נובעת מהפשרה שהושגה בין משרד התמ"ס לחברה בנוגע להעברת כספי מענק עבור מפעל הפאב 1 של החברה, בתמורה להקטנת היקף הפיטורים בחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully