וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט דחה לפי שעה את בקשת אריה להצטרף למפרק של סוכנות עידית

הארץ

14.11.2001 / 8:13

שלשום הגישה חברת אריה, מקבוצת כלל, שתי בקשות נפרדות בהן היא מבקשת להצטרף למפרק שכבר מונה לסוכנות, ולמנות את רו"ח יהודה בר-לב למפרק זמני נוסף

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה אתמול לפי שעה את תביעתה של חברת הביטוח אריה, להצטרף לבקשת הפירוק של סוכנות הביטוח עידית, שבבעלות סוכן הביטוח רון שרויטמן ובבעלות כרמל-ביט מקבוצת כלל ביטוח.

בית המשפט מינה לפני כמה ימים את עו"ד מיכאל שפיגלמן כמפרק זמני לסוכנות עידית, מטעמה של חברת סגרמטה; זאת בשל חוב של כ-47 אלף שקל. סכום זה הועבר לשרויטמן כדי לממן פוליסות ביטוח חיים של חברות הביטוח אררט ומגדל. לטענת סגרמטה, שרויטמן נטל את הכספים ולא העבירם לחברות הביטוח.

כמו כן מינה בית המשפט לפני כמה ימים את עו"ד ישי בית-און ככונס נכסים לנכסיו של שרויטמן, זאת לבקשת הבנק הבינלאומי. לטענת הבנק, שרויטמן הונה אותו בסכום של כ-15 מיליון שקל.

שלשום הגישה חברת אריה (מקבוצת כלל) שתי בקשות נפרדות בהן היא מבקשת להצטרף למפרק שכבר מונה לסוכנות, ולמנות את רו"ח יהודה בר-לב למפרק זמני נוסף. השופטת ורדה אלשיך כתבה בתשובה לבקשות כי על החברה להיוועץ עם עו"ד בית-און. כמו כן ציינה כי על החברה לבוא בדין ודברים עם המפרק שכבר מונה.

בתשובתה לבקשה למנות מפרק נוסף, כותבת אלשיך כי בשלב זה אינה רואה מקום למנות מפרק זמני נוסף. היא הוסיפה כי למפרק שכבר מונה יש סמכות לפנות ולבקש לאשר לו ייעוץ מקצועי של רו"ח.

בבקשה שהגישה אריה נטען כי ישנה חשיבות למנות מפרק מטעמה, שכן החוב של שרויטמן כלפיה הוא כ-3 מיליון שקל. לדעת השופטת, אין כל חשיבות לגודלו של החוב. זאת מכיוון שהמפרק אינו פועל מטעם אלו שפעלו למנותו בלבד, ועליו לפעול לטובת כל הנושים.

"שני בעלי תפקידים יכבידו על הקופה ועל העבודה. עם זאת, אם יסכים המפרק הזמני לכך שימונה מפרק זמני נוסף, ושני בעלי התפקיד יתחלקו בשכר הטירחה, אשקול בשנית בקשה זו", כתבה אלשיך בתשובתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully