וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל כלל פקטורינג: יתרונות רכישת החוב עשויים להיות לעזר למאות חברות בישראל

הארץ

14.11.2001 / 11:21

אורי וינברגר ורותם שטרקמן

חוב של 650 מיליארד דולר בשנה נרכש על ידי חברות פיננסיות בעולם מחברות עסקיות, וגורם להן לשפר את תזרים המזומנים שלהן. גם כלל פקטורינג הישראלית מציעה מכשיר פיננסי דומה, המנטרל את סיכון האשראי שהחברה מעניקה ללקוח החייב לה כסף.

מנכ"ל כלל פקטורינג, שלומי שריד, אומר כי יתרונות רכישת החוב עשויים להיות לעזר למאות חברות בישראל. לדבריו, עקב הרעה פיננסית במצב החברות והגידול בימי האשראי שהן מאפשרות ללקוחותיהן בגלל הרעה גם אצל הלקוחות, נוצר מצב שבו מצד אחד גדל סיכון האשראי, ומצד שני תופח האשראי השוטף בבנק.

כלל פקטורינג רוכשת את חוב הלקוחות מהחברה, ומשלמת לה מקדמה של 85% מהחוב בניכוי הריבית שהיא גובה על התשלום המוקדם. לאחר שהחייב משלם את החוב, משלמת כלל פקטורינג את שארית החוב לחברה. בביצוע עסקה כזו, מנוטרל כמעט כל סיכון החוב מהחברה, והוא מועבר לכלל פקטורינג תמורת תשלום עמלה של 0.5%-1%.

"בניגוד למימון חוב על ידי הבנק, כאן הסיכון אינו חוזר למוכר, גם אם החייב אינו משלם בסוף. זה כמו 'שגר ושכח'", אומר שריד.

לדבריו, מימון העסקה מועמס על הלקוח, ועלותו דומה לעלות האשראי של הלקוח בבנק. שריד מציין כי בנוסף לשיפור התזרים, מאפשרת מכירת החוב לחברה להציג דו"חות תקופתיים טובים יותר, מכיוון שסעיף החייבים קטן והופך בדו"ח למזומן, מה שמשפר גם את היחסים הפיננסיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully