וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת תרכובות הברום וחברת אגריכם הקימו חברה משותפת לשיווק מוצרים לחיטוי קרקע חקלאית

אילן מוסנאים

14.11.2001 / 12:36

החברה החדשה, סוילטק, תשווק בישראל את חומרי ההדברה של Dow AgroSciences, חברה בת של Dow Chemicals; חומרי הדברה אלה יחליפו את המתיל ברומיד

חברת תרכובות הברום, מקבוצת כימיקלים לישראל , וחברת אגריכם, הנמצאת בבעלות משותפת של סוכנויות יעקובזון ותרסיס כימיקלים חקלאיים ותעשייתיים, הודיעו היום על הקמת חברה משותפת לשיווק והפצה בישראל של מוצרים לחיטוי קרקע חקלאית.

החברה החדשה, שתיקרא סוילטק (Soiltech) ותהיה בבעלות משותפת של קבוצת הברום (51%) ואגריכם (49%), תפיץ ותשווק את חומרי ההדברה של חברת Dow AgroSciences - חברה בת של Dow Chemicals. המוצרים שישווקו על ידי סוילטק אמורים להחליף בהדרגה את המתיל ברומיד שמשווקת חברת הברום.

המתיל ברומיד הינו חומר נפוץ לחיטוי קרקע אשר השימוש בו מצטמצם בהדרגה, על פי אמנה בינלאומית שנחתמה במונטריאול ב-1998 ("פרוטוקול מונטריאול"). צריכתו של המתיל ברומיד בישראל לצורכי קרקע בלבד תוגבל בהדרגה עד להפסקה מוחלטת בסוף 2005. שימושים אחרים, דוגמת חיטוי באחסון ובהובלה לצורכי הסגר ועוד, יימשכו בישראל ובעולם.

מנכ"ל קבוצת הברום, אשר גרינבאום, מסר כי הקמתה של סוילטק משתלבת באסטרטגיה של החברה להספקת פתרונות בתחום חיטוי הקרקע ליישומים חקלאיים בעולם כולו. גרינבאום הוסיף כי השוק החקלאי בישראל הוא בעל חשיבות רבה מאוד, לאור הפעילות העניפה והמתקדמת של מגזר החקלאות בארץ.

קבוצת הברום מייצרת כיום כ-35% מכמות הברום הבסיסי בעולם. השווקים העיקריים של קבוצת הברום נמצאים בארצות המתועשות באירופה, המזרח הרחוק וצפון אמריקה. החברה היא חברה בת בבעלות מלאה של קונצרן כימיקלים לישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully