וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברקליס ממשיך לחתוך המלצתו לדלק US: מוריד את תחזית הרווח למניה לשנת 2009 ב-89% ל-5 סנטים בלבד

ניר צליק

11.1.2009 / 11:31

בנוסף, הוריד בנק ההשקעות את תחזית הרווח למניה לרבעון הרביעי לסנט אחד


אחרי שלפני שבועיים חתך בנק ברקליס את תחזית הרווח למניה ברבעון הרביעי ל, המנוהלת על ידי עוזי ימין, מוריד היום שוב הבנק האמריקאי את תחזיתו לחברה לשנת 2009 וכן לרבעון הרביעי. ברקליס חוזה כעת כי החברה תרשום רווח למניה של 5 סנט בלבד בכל שנת 2009, 89% פחות מתחזית מוקדמת לרווח למניה של 45 סנט לשנת 2009.

בנוסף, אחרי שלפני שבועיים חתך בנק ההשקעות את תחזית הרווח למניה לרבעון הרביעי של 2008, מ-22 סנט ל-3 סנטים, הוריד היום שוב ברקליס את תחזית הרווח למניה לרבעון השלישי, הפעם לסנט בודד בלבד. עם זאת, בברקליס עדיין לא חותכים את מחיר היעד למניה, ומותירים אותו על 8 דולרים, ואת ההמלצה למניה מותירים על "תשואת שוק".

מאז ה-20 לנובמבר מושבת בית זיקוק של דלק בארה"ב בעקבות פיצוץ שאירע במקום, ועשוי לא לשוב לתפוקה מלאה עד מאי 2009. הפיצוץ - שאירע בבית זיקוק במזרח טקסס - גרם לשריפה ולפציעתם של שישה עובדים. שניים מהפצועים שנכוו באורח חמור הובהלו לבית החולים המקומי ונפטרו זמן קצר לאחר מכן. כבאים הצליחו להשתלט על הלהבות בתוך שעה, אך המפעל נסגר עד להודעה חדשה. סיבת התאונה מצויה בחקירה, ועד כה לא ידוע מה היה מקור הפיצוץ, אך נמסר שהתרחש באזור המפעל המוקדש להפרדת גז מהנפט.

לדברי החברה, עלות תיקון המפעל עשויה להגיע ל-30 מיליון דולר, מתוכם תישא החברה ב-5 מיליון והשאר יכוסה על ידי חברת הביטוח. עלות השבתת המפעל, עשויה להגיע לכ-100 מיליון דולר. בימים האחרונים הגישו 5 פועלים תביעה לבית המשפט ביוסטון נגד דלק, בטענה שנגרמו להם נזקים פיזיים כתוצאה מן הפיצוץ.

החברה ציינה כי היא מבוטחת בסכום של כ-1 מיליארד דולר כנגד נזקים של רכוש והפרעות אחרות לפעילות העסקית התקינה של בית הזיקוק. הביטוח מאפשר לחברה השבתה של הפעילות למשך 45 יום, אך המפעל כאמור יושבת לתקופה ארוכה הרבה יותר.

המפעל של דלק, הממוקם כ-150 ק"מ ממזרח לדאלאס ומעסיק 270 עובדים, מזקק כ-60 אלף חביות נפט ביום. משרד האנרגיה מיקם את בית הזיקוק במקום ה-94 בגודלו בארה"ב. דלק US עוסקת בזיקוק נפט גולמי, ובשיווק קמעוני של מוצרי דלק כמו בנזין וסולר, באמצעות תחנות דלק וחנויות נוחות. שני מרכזי האספקה של החברה ממוקמים באבילין ובסאן אנג'לו שבטקסס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully