וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ורד פרי: האוצר מנסה להרתיע את בית המשפט מלהכיר בהוצאות השגחה באמצעות תרחיש אימים לא מציאותי

נורית רוט

11.1.2009 / 14:54

האוצר טען קודם לכן כי ההכרה בהוצאות אלו טומנת בחובה "אובדן הכנסות ממסים בסכומי עתק"


משרד האוצר ופקיד השומה בוחרים לחשוף בפני בית המשפט רק "תרחיש אימים בלתי מציאותי", על מנת להרתיע את בית המשפט מלהכיר בהוצאות טיפול בילדים לצרכי מס – כך טוענת עו"ד ורד פרי. דבריה של פרי הם כתגובה להודעת המדינה שנמסרה לפני כשבועיים לבית המשפט העליון, בה נאמר כי לאור המצב הכלכלי האוצר אינו מוכן להכיר בהוצאות טיפול בילדים למס.

האוצר טען בהודעה כי ההכרה בהוצאות אלו טומנת בחובה "אובדן הכנסות ממסים בסכומי עתק". על פי האוצר, למהלך תהיה השפעה קשה על תקציב המדינה ועל המשק כולו, והעלות התקציבית שלו תגיע למיליארדים.

בתגובה לכך טוענת פרי, המיוצגת על ידי עו"ד יניב שקל, כי האוצר אינו מעמיד בפני בית המשפט את התמונה התקציבית המלאה, ומשמיט מחוות הדעת עליה הוא מסתמך נתונים לפיהם תחול ירידה עצומה בעלות התרת הוצאות ההשגחה בניכוי, אם יינקטו מספר הגבלות על ניכוי ההוצאה. כך לדוגמה, אם התרת ההוצאה תוגבל להורה שהכנסתו הינה הנמוכה יותר מבין השניים, העלות התקציבית של התרת ההוצאה בניכוי תפחת בכ-%60-80%.

לדברי פרי, שיקולו של האוצר בהצגת הנתונים החלקיים ברור. אם יצליח להרתיע את בית המשפט מלהתיר את ההוצאה בניכוי – מה טוב. ואם כן יתיר בית המשפט את ההוצאה – ממילא יכין האוצר במהרה תקנות אשר יגבילו את התרת ההוצאה, "ובא לציון גואל".

פסק הדין של בית המשפט המחוזי, שבגינו הוגש הערעור, ניתן באפריל 2008 בתביעה שהגישה עו"ד ורד פרי באמצעות משרד שקל ושות'. השופט מגן אלטוביה קבע אז כי יש להכיר למס בהוצאות טיפול בילדים מפני ש"השמת ילדים הזקוקים להשגחת מבוגר נעשית לשם יציאת ההורים לעבודה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully