וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי האג"ח של אופק נדל"ן דורשים 85% ממניות החברה תמורת ויתור על מחצית מהחוב

יובל מעוז

11.1.2009 / 15:46

עוד דורשים בעלי האג"ח כי החברה תנקוט בפעולות לצמצום הוצאותיה לרבות פיטורי עובדים


בעלי האג"ח של קיבלו בישיבתם האחרונה, שתוצאותיה התפרסמו היום, מספר החלטות להסדר חובם עם החברה. בין ההחלטות שהתקבלו הסכימו בעלי האג"ח לפנות לדירקטוריון החברה לבצע הקצאת מניות כך שבעלי האג"ח יקבלו 85% ממניות החברה (לאחר ההקצאה) בתמורה למחיקת 50% מקרן איגרות החוב. המסחר במניית החברה הופסק היום על ידי הבורסה לניירות ערך בעקבות אי בהירות לגבי ההתפתחויות הצפויות מהחלטות אסיפת בעלי האג"ח.

לאופק נדל"ן יש סדרת אג"ח אחת בהיקף של 78.1 מיליון שקל, הנסחרת כיום לפי שווי שוק של 3.2 מיליון שקל בלבד. בעלי האג"ח של החברה סיכמו בישיבה קודמת בנובמבר כי אם לא יגיעו להסדר מחייב עם החברה אז יועמדו איגרות החוב לפירעון מיידי. לאחר התייעצות עם הנאמן, עוכבה הדרישה ובעלי האג"ח פונים כעת להצעת הסדר שונה.

כאמור, בעלי האג"ח דורשים הקצאת מניות כך שיקבלו את השליטה בחברה, בתמורה לוויתור על מחצית מקרן האג"ח. בנוסף, בעלי האג"ח דורשים כי הדירקטוריון ינקוט בפעולות הנחוצות לצמצום הוצאותיה, לרבות פיטורי עובדים.

בעלי האג"ח דורשים עוד כי החברה תמחה לנאמן את כל התשלומים שיגיעו אליה מפדיון הלוואת הומי וברטק. בפברואר 2005 העניקה אופק הלוואה של 1.1 מיליון דולר לחברת הומי (הוטל אאוטסורס מנג'מנט אינטרנשיונל). בסוף 2007 עמדה יתרת ההלוואה על כ-861 אלף דולר.

אופק נדל"ן מחזיקה כיום בפרויקט טמפה, קומפלקס בפלורידה בו מחזיקה החברה בכ-140 דירות. אופק רכשה את הנכס ב-2005. רכישת הפרויקט מומנה על ידי הלוואה מבנק מקומי, וכביטחון להלוואה נרשם הבנק כנושה מדרגה ראשונה של הפרויקט.

יתרת ההלוואה לבנק עומדת כיום על כ-18 מיליון דולר, בעוד בהערכת שווי אחרונה שנעשתה לפרויקט הוא הוערך בכ-14 מיליון דולר בלבד.

בעל השליטה של אופק נדל"ן, אלי ברדוגו, נפטר בפברואר 2008. ברדוגו היה ערב להלוואה כלפי הבנק המלווה את פרויקט גרינץ', פרויקט נוסף בו פעילה החברה. את פרויקט גרינץ' רכשה אופק ביוני 2007 תמורת כ-45 מיליון דולר. הפרויקט הוא בית מלון במנהטן ברחוב גרינץ'.

לאופק יש הערת "עסק חי" בדו"חותיה. החברה הפסידה כ-14 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ויש לה גרעון בהון החוזר החוזר של 40.6 מיליון דולר. קופת המזומנים של החברה הסתכמה בסוף הרבעון השלישי ב-1.9 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully