וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש הורה לעיריית מודיעין להחזיר 11.5 מ' ש' לקבלנים לאחר שגבתה מהן איגרות בנייה שלא כדין

רנית נחום-הלוי

11.1.2009 / 16:12

רוכשי הדירות של חברת פלסים בתקופת התביעה יכולים להתאגד ולתבוע מהעירייה את החזר דמי הפיתוח


עיריית מודיעין תפצה תשע חברות בנייה בסכום של 4.5 מיליון שקלים. זאת, לאחר שגבתה מהן איגרות בנייה שלא כדין. כך קבע שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, דליה קרת-מאיר. מדובר בין היתר בחברות מרלז, א. דורי, רמט, נידר ואלרם אשר בנו בין השנים 1996 עד 2002 כ-2250 יחידות דיור.

פסק הדין, שניתן ב-1 בינואר 2009, מצטרף לפסק דין קודם מחודש אוגוסט, בו כבר חויבה העירייה להשיב 7 מיליון שקל ל-23 חברות בניה וביניהן אזורים, מליבו ישראל, שיכון עובדים ומרדכי אביב.

העירייה חייבה את החברות באיגרות בנייה בסך כ-1,000 שקל לכל יחידה. גובה הפיצוי נעשה בתחשיב של כ-2000 שקלים ליחידת דיור, כולל ריבית והצמדה. הפיצויים יחולקו בין כל החברות לפי מספר יחידות הדיור שבנו. בשתי התביעות ייצגה את החברות עו"ד מלכה אנגלסמן, ממשרד אנגלסמן ושות'.

השופטת דניה קרת מבית המשפט המחוזי בתל אביב, קיבלה את הטענה כי העירייה גבתה את הכסף, על אף שידעה כי מדובר בגבייה לא תקינה, שכן כל חברות הבנייה שבנו כבר שילמו אגרות בנייה למשרד הבינוי והשיכון, שהיה האחראי על הבנייה ואף סיפק את עבודות הפיתוח והתשתית לקרקע. השופטת לא קיבלה את טענת העירייה לפיה בכסף נעשה שימוש לצרכי פיתוח ולכן תתקשה להחזירו.

אפשרות לתביעה – לרוכשי דירות פלסים

במסגרת התביעה הקבוצתית, הוסרה תביעתה של חברת פלסים, שכן התברר שבניגוד לחברות אחרות, החברה העבירה את חובת התשלום לדיירים, כאשר רוכשי הדירות הם ששילמו את תשלומי הפיתוח הלא חוקיים. לדברי עו"ד אנגלסמן, משהוכח בבית המשפט שהגביה היתה לא חוקית, יכולים רוכשי הדירות של חברת פלסים באותה התקופה, להתאגד ולתבוע מהעירייה את החזר דמי הפיתוח, סכום שמגיע למאות אלפי שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully