וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכות: מיזוג חטיבות הברוקראז' של סיטי ומורגן סטנלי יצית גל חדש של מיזוגים במגזר הבנקים

עפרה שלו

12.1.2009 / 12:53

סיטי תוכל לרשום הכנסה של כ-10 מיליארד דולר בעקבות העסקה


מיזוג חטיבות הברוקראז' של ו עשוי להצית גל חדש של מיזוגים במגזר הבנקים החבול של ארה"ב, כך מעריכים אנליסטים. בנפרד, דווח כי סיטי תוכל לרשום הכנסה של כ-10 מיליארד דולר בעקבות העסקה, להערכת מקור המצוי בפרטיה.

סיטי ומורגן סטנלי מנהלות מגעים ליצירת מיזם משותף המאגד את סמית בארני של סיטי ואת חטיבת הברוקראז' של מורגן סטנלי. על פי מקורות, מורגן סטנלי ישלם 3-2.5 מיליארד דולר תמורת נתח שליטה - 51% - במיזם המשותף. בנוסף, העסקה תאפשר לסיטי לבצע הערכה מחדש של סמית ברני כחלק מהמיזם הגדול יותר ולא כעסק עצמאי, דבר שיוביל לתוספת של 6-5 מיליארד דולר בשווי המאזני, לדברי המקור.

העסקה של סיטי ומורגן מדגישה את מצבו הקשה של מגזר הבנקאות, לאחר שנה שבמהלכה כמה חברות פיננסים גדולות ומוכרות קרסו תחת ההפסדים שנבעו מחשיפה לשוק המשכנתאות. המיזוג בין חטיבות הברוקראז' של סיטי ומורגן ייצור את חברת הברוקראז' הגדולה ביותר בעולם, וידחק למקום השני את בנק אוף אמריקה, שהוביל את התחום לאחר רכישת מריל לינץ'.

במהלך החודשים האחרונים, בנקי ההשקעות הגדולים נאלצו לשנות את המודלים העסקיים שלהם על רקע חששות כי לא יוכלו להמשיך ולהתקיים כבנקי השקעות בשל החולשה המתמשכת בשוקי האשראי. בנקי ההשקעות מורגן סטנלי וגולדמן סאקס נהפכו לחברות אחזקות בנקאיות, זמן קצר לאחר שבנק ההשקעות ליהמן ברדרס פשט את הרגל. בנק ההשקעות מריל לינץ' נמכר לבנק אוף אמריקה במכירת חירום, ב-50 מיליארד דולר.

במסגרת העסקה, שעוד לא פורסמה באופן רשמי, יקבל מורגן סטנלי אופציות להגדיל את חלקו במיזם לתקופה של 6-3 שנים. סיטי, הנתונה בלחץ גדול מצד ממשלת ארה"ב לשפר את מצב המאזן שלה, תוכל להסתייע בכסף שתקבל ממורגן סטנלי. באוקטובר ובנובמבר קיבלה סיטי סיוע ממשלתי בהיקף של 45 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully