וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מזרחי דרש ובוילמגרין מגדיל ערבות: יכפיל ערבות לחובות החברה לבנק ל-50 מיליון דולר

נתן שבע

12.1.2009 / 13:06

הערבות היא להלוואה בגובה 165 מיליון דולר שניטלה לרכישת אזורים


הודיעה היום כי שעיה בוימלגרין יגדיל את הערבויות שלו בגין הלוואה שלקחה החברה מבנק מזרחי. הערבות של בוילמגרין תגדל פי 2 - מרמה של 25 מיליון דולר לרמה של 50 מיליון דולר. מדובר בערבות להלוואה בסך של 165 מיליון דולר, אותה נטלה בוילמגרין על מנת לממן את רכישת מניות אזורים.

במסגרת ההלווואה שיעבדה בוילמגרין קפיטל 22 מיליון מניות של אזורים, המהוות 63.8% מהחברה, לטובת בנק מזרחי. שוווין של המניות בשוק עומד על 182 מיליון שקל לאחר השחיקה המהותית בשווין בשנה האחרונה. את המניות רכש בוימלגרין מאי.די.בי. בתמורה ל-1.2 מיליארד שקל. מניית החברה קרסה ב-85% בשנה האחרונה - גם לאחר זינוק של 56% במניית החברה בימים האחרונים.

בוילמגרין עצמו נמצא במסע של מימושים על מנת לאפשר לחברה לעמוד בין היתר בתשלומי חובות. בשבוע שעבר פורסם כי עסקת למכירת האחזקה במלונות של אזורים לקבוצת משקיעים אמריקאית בראשות עו"ד אמנון שיבולת, תמורת 127 מיליון דולר, נמצאת על סף פיצוץ. המלונות שעל הפרק - שרתון מוריה תל אביב, שרתון פלאזה ירושלים, מוריה קלאסיק ים המלח ומוריה קלאסיק ירושלים. עוד פורסם כי בוילמגרין עצמו מתכננן למכור, ביחד עם אפריקה ישראל, קבוצה של 80 דירות בניו יורק בתמורה ל-63.7 מיליון שקל - בהנחה של כמעט מחצית משווין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully