וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יזם מלון הרודס: מנכ"ל שרתון מוריה, בעלת מחצית ממניות המלון, הטיל עלי חרם ואסר על עובדי המלון לדבר עמי

אמיר הלמר

14.11.2001 / 17:22

תובע מאלי גונן ושרתון מוריה 2.6 מיליון שקל בגין פגיעה במוניטין ועגמת נפש

איש העסקים יואב איגרא, יזם מלון הרודס אילת והבעלים של מחצית ממניותיו, הגיש היום בביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה נגד אלי גונן, מנכ"ל שרתון מוריה (ישראל) אשר בבעלותה מחצית ממניות הרודס, וכן נגד שרתון ישראל בע"מ המשמשת כחברת הניהול של הרודס. איגרא תובע 2.6 מיליון שקל בגין פגיעה במוניטין ועגמת נפש.

בתביעה טוען איגרא, באמצעות עו"ד בעז בן צור, כי גונן - המשמש מנכ"ל שרתון מוריה, שרתון ישראל ודירקטור בהרודס - הטיל עליו חרם, פשוטו כמשמעו. לטענתו, גונן הורה לעובדי המלון, שבו משמש איגרא כמנהל תדמית, שלא לשוחח עמו על עניינים הקשורים בהפעלת המלון.

איגרא מוסיף כי בעקבות הוראתו של גונן מצא עצמו מוחרם כאשר איש מאנשי המלון או מנהליו אינו מעיז לשוחח עימו, ובכך נגרמה לו פגיעה קשה במעמדו. עוד טוען איגרא כי בעקבות איסור הדיבור נמנע ממנו להמשיך ולקיים באופן אפקטיווי את תפקידו כדירקטור בהרודס.

תחילת הסיפור, לטענת איגרא, בפעולות שמבצעים הנתבעים מזה שנים בכדי לדחוק רגליו מהשפעה במלון ולמנוע ממנו פיקוח נאות על פעולות חברת הניהול של המלון. איגרא טוען כי מאז פתיחת המלון מונעים הנתבעים מדירקטוריון הרודס ובעלי המניות במלון מלפקח באופן יעיל על ניהול המלון.

לטענתו, הסיבה לכך היא רצונם של הנתבעים להסוות פעולות פסולות ורשלניות המבוצעות על ידיהם בניהול המלון.

איגרא טוען עוד כי שרתון מוריה גרמה לזהות פרסונלית מוחלטת בין מנהלי חברת הניהול לבין נציגיה בדירקטוריון הרודס, ובכך הם מונעים קבלת כל החלטה שיש בה לקדם את ענייני המלון במידה שיש באותה החלטה לפגוע באינטרסים של חברת הניהול.

עוד טוען איגרא כי כדי להסוות את מעשיהם, מונעים הנתבעים ממנו את זכותו הבסיסית לעיין במסמכי המלון. איגרא מציין כי לאחר דרישות רבות מונה בשנת 2000 מבקר להרודס אך זה טרם הגיש את ממצאיו.

איגרא טוען כי חלק מפעולות שנקטו הנתבעים מאז פתיחת המלון היו בתחום הניהול הכושל אך חלקם נגוע באי חוקיות ממש. כך, לטענתו, נעשה שימוש במשאבי המלון לצרכים של מלונות אחרים ברשת שרתון מוריה. לדבריו, קיימים ליקויים חמורים בדיווח אודות שירותים הניתנים חינם על ידי המלון למקורבים מקבוצת כור-שרתון ולמנהליה.

איגרא טוען כי הוא לא הסכים להיכנע לפעולות שנקטו הנתבעים ועמד על זכותו לפקח על פעולות חברת הניהול ואף פנה לביהמ"ש בדרישה לקבל לעיונו את מסמכי המלון.

כאמור טוען איגרא כי בעקבות פעולותיו אלו הטיל עליו גונן חרם. איגרא תובע לפיכך מגונן ושרתון מוריה סך של 2.6 מיליון שקל בגין עגמת נפש ופגיעה במוניטין. טרם הוגש כתב הגנה. (א' 2507/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully