וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריסטל מצמצמת הפסדים אך ההכנסות מוסיפות לרדת: הפסידה 1.6 מיליון דולר ברבעון כולל הפחתות

דודי שני-גבאי

14.11.2001 / 19:28

החברה דיווחה על הכנסות של 9.2 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה - ירידה של 9% מהרבעון הקודם; ההפסד פרופורמה הסתכם ב-738 אלף דולר

חברת קריסטל פתרונות , השייכת לקבוצת פורמולה , פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי, מהם עולה כי הכנסות החברה ממשיכות לדעוך ביחס לרבעון המקביל וכן ביחס לרבעון הקודם. החברה, המפתחת כלים למודרניזציה של מערכות תוכנה, דיווחה היום על הכנסות של 9.2 מיליון דולר - ירידה של 27% לעומת הרבעון המקביל ושל 9% ביחס לרבעון הקודם.

למרות הירידה בהכנסותיה, מציגה החברה שיפור בשורה התחתונה ביחס לרבעון השני. קריסטל מדווחת על הפסד פרופורמה של 738 אלף דולר - טוב מההפסד שהוצג ברבעון הקודם, שהסתכם ב-1.5 מיליון דולר, אולם מייצג הרעה מהרבעון המקביל, אז דיווחה החברה על רווח של 1.6 מיליון דולר.

הפסדה הנקי של החברה, בהכללת הפחתות מוניטין והוצאות חד פעמיות עבור ארגון מחדש, מסתכם ב-1.6 מיליון דולר, המיתרגם להפסד של 17 סנט למניה. זאת בהשוואה לרווח נקי של 623 אלף דולר ברבעון המקביל, או הפסד של 6 סנטים למניה. אולם, יש בכך שיפור משמעותי מההפסד הנקי עליו דיווחה ברבעון הקודם: 2.8 מיליון דולר.

מתקפת ה-11 בספטמבר השפיעו לרעה

החברה הסבירה כי ההאטה הכללית בשווקים, שהוחרפה בעקבות מתקפת ה-11 בספטמבר, גורמת ללקוחות לדחות מועדי ביצוע לשדרוגי תוכנה או לפרוש אותם לרצף של הזמנות מוקטנות. ואולם, החברה ציינה בהודעתה כי למרות הקשיים האובייקטיוויים, והודות להקטנת העלויות התפעוליות, הצליחה קריסטל לשפר את תוצאותיה מרבעון לרבעון.

"מה שאנחנו עושים זה התאמת הוצאות, והמטרה שלנו היא הגעה לרווחיות תפעולית בטווח חצי השנה הקרובה", אמרה איריס יהל, סמנכ"לית הכספים של החברה, בתחילת החודש. במסגרת זו השלימה החברה מהלך פיטורים של 7.5% מכוח העבודה שלה (15 עובדים) מתוך 200 עובדיה.

כמו כן, בהתאם לתוכנית הארגון מחדש, הגדילה קריסטל את החזקותיה בחלק מחברות הבנות שלה ומכרה את חלקה בחברות ש"עסקיהן קשורים פחות לקווי העסקים העיקריים של החברה". וכך, במהלך הרבעון הושלם המיזוג בפועל עם חברת SCH שהרחיב את היצע סביבות העבודה בהן עוסקת החברה מעבר לתחום המיינפריים (מחשב מרכזי בארגון).

גד גולדשטיין, יו"ר הדיריקטוריון של החברה, אומר היום כי הוא משוכנע בהצלחת תהליכי ההתייעלות בהם נוקטת החברה נוכח תנאי השוק הקשים. קריסטל, מוסיף גולדשטיין, מתמודדת היטב עם תנאי השוק הנוכחיים, מוסיפה לקוחות חדשים, מגבירה נוכחות בקרב לקוחותיה הקיימים וממשיכה להציג שיפור בתוצאותיה התפעוליות.

קריסטל נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-23 מיליון דולר. מניית החברה רושמת כעת עלייה של 6.1% למחיר של 2.2 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully