וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ICTS מציגה דו"חות ראשונים לאחר הפיגועים בארה"ב: הכנסות של 52.4 מיליון דולר ברבעון השלישי

גיא ימין

14.11.2001 / 19:40

עלייה של 36.5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, אך הפסד נקי של 85 אלף דולר, לעומת רווח ברבעון המקביל; הגידול במכירות בארה"ב קיזז את ההאטה בפעילות אבטחת הצ'ק אין

ההשפעה הפוטנציאלית של פיגועי ה-11 ספטמבר על עסקיה ICTS פועלת לשני הכיוונים. החברה מספקת שירותי אבטחה לטיסות ושדות תעופה, כך שבטווח הקצר היא עשויה להיפגע מביטולים בפעילות check-in, אך בטווח הארוך יותר, היא עשויה ליהנות מעלייה בביקושים לשירותיה בתחום פעילות שהפך לרלוונטי במיוחד בחודשים האחרונים.

ICTS לא סיפקה נתונים לגבי השינוי הכללי בביקוש לשירותיה בעקבות הפיגועים בספטמבר, אך לאור העובדה כי אלה התרחשו לראת סיומו של הרבעון השלישי, ניתן להניח כי השפעתם היתה מינורית יחסית על המספרים. החברה, הנסחרת בנאסד"ק, מדווחת על הכנסות של 52.4 מיליון דולר במהלך הרבעון השלישי, עלייה של 36.5% לעומת הרבעון המקביל.

השיפור ברמת ההכנסות מתחלק לעלייה של 5.2 מיליון דולר בהכנסות מהפעילות בארצות הברית, ושל 8.8 מיליון דולר בפעילות באירופה. המשמעות היא כי ההכנסות בארה"ב רשמו עלייה של 30% לעומת הרבעון המקביל, ועזרו לצמצם את הפגיעה בשל הירידה בכמות הטיסות ובידוקי ה-check-in, פעילות שמהווה כ-10% מהכנסותיה של החברה.

שיפור נרשם גם בשורת הרווח התפעולי של החברה. זה הגיע ל-1.8 מיליון דולר ברבעון השלישי, עלייה של 40% לעומת הרבעון המקביל. ICTS רשמה במהלך הרבעון הוצאות של כ-200 אלף דולר בגין מכירה של חלק מפעילויותיה באירופה (מכירתה של החברה הבת ICTS Europe Holding), והוצאות אלה נרשמו בסעיף הוצאות ההנהלה והכלליות בדו"חותיה. אלמלא הוצאות אלה היתה רושמת ICTS שולי רווח תפעולי של כ-4%, לעומת 3.2% ברבעון המקביל.

עם זאת, ICTS רשמה הפסד נקי פרופורמה של 85 אלף דולר, או סנט אחד למניה, וזאת לעומת רווח נקי של 179 אלף דולר, או 3 סנט למניה, ברבעון המקביל. בהתחשב בשינויים בשערי מטבע רשמה החברה הפסד של 2.9 מיליון דולר ברבעון השלישי, או 46 סנט למניה מדוללת, וזאת לעומת רווח של 984 אלף דולר, או רווח של 16 סנט למניה, ברבעון המקביל. הנהלת החברה הודיעה כי בכוונתה לשנות את שיטת החישוב החשבונאית בנוגע לשערי חליפין ב-2002.

ICTS יכולה להתהדר בקופת מזומנים בה 23 מיליון דולר (כולל השקעות לטווח קצר), ובאפשרויות מימון פוטנציאליות של 50 מיליון דולר. לפני כשבועיים הודיעה ICTS כי החברה הבת שלה, ICTS אירופה, בה היא מחזיקה בשיעור של 55%, זכתה בחוזה לטווח של 3 שנים להספקת שירותי אבטחה לנוסעים בטרמינל הבריטי של היורוטאנל, אולם החברה לא הודיעה היום על אפשרויות חדשות בפעילותה בטרמינלים יבשתיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully