וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: שוויה הכלכלי של אמות מבטא פער שספק אם תצליח לסגור

TheMarker

13.1.2009 / 12:27

אמות, זרוע הפעילות של אלוני חץ בישראל, פועלת בעיקר בהשכרה, ניהול ואחזקה של נדל"ן מניב במספר תחומים: משרדים, מרכזים מסחריים, תחנות מרכזיות, סופרמרקטים ופארקי תעשייה


שוויה הכלכלי למניה של אמות מבטא פרמיה של 34% מעל למחיר המניה בשוק אולם לאור רמת הסיכון הגלומה כיום בהשקעה במניות הנדל"ן בישראל וכל עוד לא יחול מפנה בסביבה העיסקית, תתקשה מניית אמות לסגור פער זה.

כך מעריך היום האנליסט גדעון לינדבאום מיחידת המחקר של בנק הפועלים בסקירה שמפרסם הבנק על חברת . לינדבאום מעניק לאמות המלצה של "תשואת שוק" בסיכון גבוה, במחיר יעד של 8.5 שקלים למניה.

אמות, זרוע הפעילות של אלוני חץ בישראל, פועלת בעיקר בהשכרה, ניהול ואחזקה של נדל"ן מניב במספר תחומים: משרדים, מרכזים מסחריים, תחנות מרכזיות, סופרמרקטים ופארקי תעשייה. עיקר נכסיה של החברה הינם במרכז הארץ ובהם שיעורי תפוסה גבוהים (כ-96%). בין נכסיה הבולטים בית אמות משפט, בית אמות ביטוח, קניון ערים כפר סבא, קניון קרית אונו ומגדל אמות.

פעילויות המשרדים והפארקים התעשייתיים של אמות מרכזות ביחד כ-70% מהשטחים העיליים שברשותה ותורמות כ-50% מהכנסות החברה מדמי שכירות. פעילות הקניונים תופסת כ-15% מהשטחים להשכרה ומהווה כ-33% מההכנסות מדמי השכירות.

קיימים שישה פרויקטים בתהליכים של ייזום ובניה. ההיקף הכולל של הפרויקטים צפוי להסתכם ב-180,000 מ"ר מתוכם חלקה של אמות כ-135,000 מ"ר. חלקה של אמות בהשקעה צפוי להסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל אך לעת עתה, נראה כי מרבית הפעילות הוקפאה.

החברה חילקה דיבידנד מיוחד בסך 3.19 שקל למניה בנוסף לדיבידנד הרגיל, בסך 11 אגורות למניה, שנקבע בתחילת השנה. בהתייחסו לדיבידנד המיוחד ציין יו"ר החברה מר נתן חץ כי לאור קופת המזומנים בהיקף של כ-810 מיליון שקל, חלוקת הדיווידנד לא תפגע ביכולת הפירעון החובות של החברה ובתזרים המזומנים שלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully