וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים על סקופ מתכת: הפוטנציאל גבוה, אך כך גם הסיכון - מחיר היעד 17 ש' בתשואת שוק

TheMarker

14.1.2009 / 10:22

ירידת מחירי המוצרים צפויה להביא לירידת ערך מלאי החברה, אשר תתבטא בגידול בעלות המכר וירידה ברווחיות הגולמית


הירידה הדרסטית במחירי המתכות שחלה בתחילת הרבעון הרביעי והסיכון כי חברות בענף יצמצמו מלאים להשגת נזילות על חשבון רווחיות, מחזקים את ההערכה, כי חלק משמעותי ממוצרי סקופ מתכת יוזל, כך מעריך היום האנליסט בנק הפועלים, משה סיני, בסקירה על מניית .

עוד מעריכים בבנק הפועלים כי ירידת מחירי המוצרים צפויה להביא לירידת ערך מלאי החברה, אשר תתבטא בגידול בעלות המכר וירידה ברווחיות הגולמית. מניית סקופ נסחרת כיום לפי מכפיל 11.5 על רווחיה הצפויים ב-12 החודשים הקרובים.

לדברי סיני "אף על פי שמכפיל זה גבוה לתקופה הנוכחית, ראוי לתמחר את מניית החברה במכפיל גבוה יותר, לאור תפקודה היעיל של החברה, מעמדה הבכיר בענף המתכות בישראל ומחירה הנמוך היסטורית של המניה". בבנק הפועלים מעריכים כי מניית סקופ נסחרת כיום סביב שוויה הכלכלי, ומותירים את המלצתם למניית החברה ב'תשואת שוק'.

לדברי סיני "הירידה הצפויה בביקוש למוצרי החברה על רקע ההאטה הכלכלית בישראל ובעולם במהלך הרבעונים הקרובים, הירידה הדרסטית במחירי המתכות שחלה בתחילת הרבעון הרביעי והסיכון כי חברות בענף יצמצמו מלאים להשגת נזילות על חשבון רווחיות, מחזקים את ההערכה, כי חלק משמעותי ממוצרי החברה יוזל. זאת, אף על פי שאין קשר חד- חד ערכי בין מחירי המתכות למחירי המוצרים (בשל גורמים נוספים המשפיעים על המחיר) ואף על פי שהביקוש לחלק ממוצרי החברה קשיח יחסית".

עוד העריכו בפועלים כי "ירידת מחירי המוצרים צפויה להביא לירידת ערך מלאי החברה, אשר תתבטא בגידול בעלות המכר וירידה ברווחיות הגולמית. אנו מעריכים, כי הירידה הגדולה ביותר תרשם בתוצאות הרבעון הרביעי, אולם גם במהלך שנת 2009 תתכנה ירידות ערך נוספות, באם ירידות המחירים ימשכו על פני זמן".

להערכת סיני, החברות הבנות באירופה ובארה"ב ימשיכו להציג גידול במכירותיהן, חרף המשבר הכלכלי, בעיקר הודות להיצע מוצרים זול יחסית לשוקי היעד, ובעיקר בתחום לוחות האלומיניום. ירידת מחירי תשומות וצעדי ההתייעלות הננקטים על ידי החברה (דוגמת צמצום מצבת כח האדם בכ-10%) יביאו לצמצום משמעותי בהוצאות התפעול של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully