וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר שוקי הון: טיסברי של ביוג'ן אינה מהווה איום על טבע בשוק התרופות לטרשת נפוצה

TheMarker

14.1.2009 / 14:07

אמש, פרסמה חברת ביוג'ן כי מספר המטופלים בתרופת הטיסברי לטרשת נפוצה, צמח בשיעור של 6% במהלך הרבעון הרביעי של 2008, לעומת כ-12% ברבעון השלישי


קשה לראות בטיסברי משום איום מחודש לקופקסון של האוחזת בנתח שוק של 25% בקרב החולים בטרשת נפוצה, כך מעריך היום אנליסט לידר שוקי הון, יואב בורגן בתגובה לנתוני הצמיחה של משתמשי טיסברי ברבעון הרביעי.

אמש, פרסמה חברת ביוג'ן כי מספר המטופלים בתרופת הטיסברי לטרשת נפוצה, צמח בשיעור של 6% במהלך הרבעון הרביעי של 2008, לעומת כ-12% ברבעון השלישי. כלומר, מדובר בקצב הצטרפות שבועי של 170-180 מטופלים במהלך הרבעון הרביעי, לעומת קצב הצטרפות יציב של כ-215 מטופלים חדשים מדי שבוע במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר.

להערכת בורגן, היעד של הנהלת ביוג'ן לכמות של 100,000 מטופלי טיסברי עד לסוף שנת 2010, דהיינו נתח שוק של 20% לעומת כ-9% נכון לסוף ספטמבר נראה כיום מאתגר למדי".

לדברי בורגן "צריך להתייחס להאטה בצמיחת הטיסברי הן על רקע תקופת החגים בחו"ל ברבעון הרביעי, והן על רקע הבעייתיות הגדולה של הטיסברי. תרופה אמנם מאוד יעילה, אך בעלת פרופיל בטיחות בעייתי למדי – עם יחס של 1:3,000 מקרים של המחלה המוחית הקטלנית PML אצל מטופלי טיסברי".

מאז שהושקה מחדש בשנת 2006, נתגלו 4 מקרים של PML. לפיכך, וכל עוד אין נתוני בטיחות ביחס לטיסברי אשר נבחנו לאורך זמן רב, ולאור הפוטנציאל להתגלות מקרים נוספים של PML, אנו סבור בורגן כי "עדיין קשה לראות בטיסברי משום איום מחודש לקופקסון של טבע האוחזת בנתח שוק של 25% בקרב החולים בטרשת נפוצה, נכון לסוף הרבעון השלישי".

אתמול דיווחה הנהלת Elan, שותפתה של ביוג'ן לטיסברי, כי היא בוחנת את כל האפשרויות האסטרטגיות העומדות בפני החברה: מכירת החברה, מיזוג, מכירת נכסים ושותפויות אסטרטגיות. במהלך השנה האחרונה נפוצו שמועות כי פייזר מעוניינת לרכוש את Elan. אם אכן בסופו של דבר תימכר Elan, לביוג'ן תקום זכות ראשונים לרכוש את כלל הזכויות של טיסברי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully