וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר 8 שנות בוררות: פסק בורר מפאת חוסר התייחסות לעדות מרכזית

הילה רז

14.1.2009 / 16:30

בית המשפט המחוזי בתל אביב: פסק בורר שניתן ע"י השופט בדימוס יעקב שמעוני יבוטל



פסק בוררות שניתן לאחר 8 שנות בוררות בוטל לאחר שהבורר נתן את הפסק מבלי להתייחס לעדותו של עד מרכזי בפרשה.



השופטת מיכל אגמון גונן מבית המשפט המחוזי בתל אביב קבעה היום כי פסק בורר שניתן על ידי השופט בדימוס יעקב שמעוני יבוטל. השופטת הורתה לצדדים להודיע לבית המשפט אם הם מעוניינים במינוי בורר חלופי ועל זהותו, או אם בכוונתם להתדיין בבית המשפט.



כפי שפורסם לראשונה ב-TheMarker לפני כחודשיים הגיש משה שרם בקשה לביטול פסק הבוררות לאחר שהבורר שמעוני דחה את תביעתו. שרם ציין כי הבורר דחה את תביעתו מאחר שלדברי הבורר לא הובאה על ידי שרם עדות שהבורר ראה בה כקריטית לקבלת התביעה. זאת בשעה שלפי שרם, העד כן הופיע ונחקר בפני הבורר ואף הגיע במיוחד לשם כך מארה"ב.



הליך הבוררות שהתנהל בפני שמעוני עסק בשאלה מי מהצדדים הפר הסכם בוררות בכך שהגיש תביעה בגין הפרת חוזה לרכישת בניין בניו יורק, תמורת 1.1 מיליון דולר. שרם, המיוצג בידי עו"ד אמיר רוזנברג ממשרד רוזנברג, פוריס העצני ושות', טען עוד כי בסיכומים שהגיש לבורר הוא התייחס לאותה עדות נשכחת, אך לגרסתו, הבורר לא קרא את הדברים לפני שכתב את פסק הבורר.



השופטת אגמון גונן מציינת כי במצב הדברים אין מקום להחזיר את הסכסוך בין הצדדים לפני אותו בורר. לדבריה "יש לחזק את אמון הציבור בהליך הבוררות. פסק דין שיתיר לבורר שנתן פסק בוררות מבלי להתייחס לעדותו של עד שהופיע בפניו ושלעדותו התייחס בא כוח המבקש בסיכומים, תפגע לטעמי באמון זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully