וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד החקלאות והתמ"ת מציעים: תוספת של 17.3% לשכר מינימום לשנה אחת לישראלים שיסכימו לעבוד בחקלאות

עמירם כהן

14.1.2009 / 16:29

המועמדים שיתקבלו לפרויקט יקבלו הכשרה בגידול וטיפוח ירקות ופרחים ויתנסו בשימוש בציוד ומיכון חקלאימשרד החקלאות ושירות התעסוקה חשפו אתמול את פרטי התכנית שגיבשו עם אוצר להעסקת עובדים ישראליים בחקלאות. מדובר בפרויקט ניסיוני (פיילוט) להעסקת 300 ישראלים שיפוזרו ב-150 משקים חקלאיים ברחבי הארץ.המועמדים שיתקבלו לפרויקט יקבלו הכשרה בגידול וטיפוח ירקות ופרחים ויתנסו בשימוש בציוד ומיכון חקלאי. לאחר 3 חודשי עבודה יזכו העובדים החדשים למענק של 2,250 שקל ואם יתמידו חצי שנה בעבודה החקלאית יזכו למענק נוסף של 2,250 שקל.אם יתמידו שנה שלמה יקבלו מענק נוסף של 3,500 שקל (8000 שקל בסיכום כולל). המענק מהווה תוספת של 17.3% לשכר מינימום, שמשולם על ידי המעסיקים לעובדים השכירים בענפי החקלאות. גם המעסיקים יזכו למענק עידוד העשוי להגיע ל-7,000 שקל לשנה לעובד (מוגבל לשני עובדים). את התקציב לפרויקט, 5 מיליון שקל, הקצה שרות התעסוקה במשרד התמ"ת ומטרתו לנסות לצמצם את מספר העובדים זרים בחקלאות.

יצוין כי התכנית לסבסוד העובדים והמעסיקים היא לתקופה של שנה אחת בלבד שלאחריה יאלצו העובדים להסתפק בשכר מינימום המשולם בענף.

בעשור האחרון נעשו מאמצים רבים להחליף את העובדים הזרים, רובם ככולם תאילנדיים, בעובדים מקומיים, על אף שהממשלה השקיעה בסבסוד השכר לעובדים ובתמריצים למעסיקים עשרות מיליוני שקלים.

בעלי המשקים החקלאים, לא מעודדים העסקת ישראלים במשקיהם, בשל העדר מוטיבציה של העובדים, הספק נמוך מאוד בהשוואה לזרים והיעדרויות בלתי פוסקות.מחזיק תיק העובדים הזרים בהתאחדות חקלאי ישראל חיים חדד, אמר בתגובה כי מדובר בעוד תכנית שלא תביא שום תועלת: "הישראלים לא יעבדו בחקלאות לא בתוספת שכר של 17.3% גם אם תינתן יותר משנה אחת וגם לא תוספת של 100%. הכול כבר נוסה ונכשל", כדבריו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully