וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוסקר גרוס: הנפגעות הישראליות העיקריות מפשיטת הרגל של נורטל צפויות להיות אודיוקודס ואלווריון

ניר צליק

14.1.2009 / 18:02

כ-15%-10% ממכירות אודיוקודס נובעות מנורטל הקנדית


בעקבות פשיטת הרגל של , האנליסט יונתן קרייזמן מאוסקר גרוס אומר כי החברות העיקריות שצפויות להיפגע הן ו. "הבעיה המרכזית באודיוקודס מעבר לעניין הטריוויאלי ש-15%-10% ממכירות החברה נובעות ממכירות לנורטל - היא שהמודל העסקי של אודיוקודס נבנה דרך OEM ויש הרבה חוזים שהם מגיעים אליהם דרך נורטל, והיכולת שלהם להגיע אליהם לבד מוטלת בספק".

"עוד אספקט הוא שאותן מכירות של אודיוקודס - שהן באמצעות נורטל - הן בעלויות נמוכות יותר מאשר כשהיא ניגשת למכרזים לבד. הסיכון המיידי הוא שהחברה תקבל חלק קטן מהכסף בלבד בגלל שהחברה מכרה לנורטל בקרדיט, והם הופכים לספק מן המניין ברשימת הנושים של נורטל אם פשיטת הרגל אכן לא תהיה זמנית".

קרייזמן כבר הוריד את תחזית הרווח לשנת 2009 לחברה לפני מספר ימים בעקבות החשש מההאטה בעסקי נורטל הקנדית, אך כעת חשש זה מתממש. בנוסף, הוריד בית ההשקעות אוסקר גרוס את המלצתו לחברה מ"קנייה" ל"החזק" ואת מחיר היעד מ-4 דולרים ל-3 דולרים. מוקדם יותר היום הודיעה החברה כי היא נוקטת צעדים ראשונים לצמצום העלויות לקראת ההאטה הכלכלית המסתמנת בשנת 2009, וכי היא תפחית את משכורות המנהלים ב-10%. הסבירות כי החברה תאלץ להיפרד מעובדים כעת גבוהה יותר.

בנוגע לאלווריון, אומר קרייזמן כי "הבעיה פחותה משמעותית, אם כי ברבעון השלישי החברה הגיעה למכירות של 7% לנורטל, וזה צפוי להיות כך גם ברבעון הקרוב. הבעיה היא פחות גדולה כי המודל העסקי של אלווריון הוא יותר מבוזר משל אודיוקודס. אלווריון ידעה להמשיך את החיים גם כשחוזים גדולים לא התממשו. בהקשר הזה אפשר להזכיר את אלקטל לוסנט שיש להם OEM קטן עם אלווריון. אלווריון ישאפו להגדיל את שיתוף הפעולה עימם בעקבות פשיטת הרגל של נורטל.

"בנוסף, יש אלמנט של הוצאות פיתוח שיתכן שאלווריון תוכל להפחית. עובדים של החברה שהיו מעורבים בפרויקטים של נורטל לא פוטרו עד כה, ועכשיו המחסום הזה לא נמצא. זה לא אומר שמחר בבוקר העובדים יפוטרו אלא רק שהמחסום לא קיים יותר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully