וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פשרה בתביעה הייצוגית נגד טיב טעם: תנפיק שוברים בסך עשרה שקלים ל-600 אלף לקוחות הרשת

הילה רז

15.1.2009 / 15:46

בתביעה נטען כי הרשת מכרה מוצרי בשר מקולקלים, וכי המוצרים תובלו כדי להסתיר את היותם בלתי ראויים למאכל


בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסכם הפשרה בין טיב טעם לתובעים הייצוגיים בפרשת הבשר המתובל. לפי הפשרה, טיב טעם תעניק הטבה לצרכנים בסך כולל של כ-6 מיליון שקל. ההטבה תינתן ל- 600 אלף לקוחות הרשת באמצעות שוברי הנחה בסך עשרה שקלים, בהם יוכלו הצרכנים לרכוש מוצרים במחלקות הבשר של הרשת.

בתביעה הייצוגית, שהוגשה ב-2006 בעקבות תחקיר התוכנית "כלבוטק", טענו התובעים, שי אמסלם, דברת להב-שור ומקס קלמנזון שיוצגו על ידי עו"ד יוחי גבע, כי רכשו מוצרי בשר מקולקלים. לדבריהם, טיב טעם הטעתה את צרכניה והפרה את הוראות משרד הבריאות ופקודת בריאות הציבור. התובעים טענו כי הרשת מכרה מוצרים פגומים, שחלף המועד למכירתם לציבור, וכי הבשר תובל בכדי להסתיר את היותו בלתי ראוי למאכל אדם או את מידת טריותו. היקף התביעה הייצוגית נאמד בכ-126 מיליון שקל.

בהסדר, הרשת מציינת כי לא היה בהתנהגות המיוחסת לה בתביעה כדי להטעות את הצרכנים, וכי ההסדר נעשה מתוך רצון טוב. לפי ההסדר, התחייבה הרשת לשלם לתובעים הייצוגיים סכום של 100 אלף שקל, ולבאי כוחם שכר טרחה בסך 900 אלף שקל. לדברי השופטת, מיכל אגמון גונן, הגמול ושכר הטרחה הם סבירים בהתחשב בהיקף העבודה שהושקעה, ובהתחשב בגמול ובתועלת לחברי הקבוצה מהגשת התובענה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully