וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העסקה למכירת בלוק 42 של אפריקה ישראל במיאמי תמורת 89 מיליון דולר בוטלה בשל "כוח עליון"

מיכאל רוכוורגר

15.1.2009 / 17:53

הרוכשת שבטלה דורשת החזרת פקדון של 18 מיליון דולר - אפריקה דוחה זאת


הצרות של , שבשליטת לב לבייב, במיאמי פלורידה ממאנות להתפוגג. אפריקה מדווחת הערב על ביטולה של עסקה למכירת נכס בלוק 42 תמורת סכום של 88.7 מיליון דולר, זאת לאחר שכבר לפני כמה חודשים, הודיעה אפריקה על דחייה להשלמת העסקה ליום 2 במארס 2010.

אפריקה מציינת בדיווח, כי החברות הבנות שבשליטת אפי ארה"ב (חברה בת שבבעלותה של אפריקה) קיבלו הודעה מידי הרוכש הפטנציאלי על ביטול העסקה שהתגבשה. אפריקה מציינת כי לפי הודעתה של הרוכשת, הסיבה לביטול העסקה נעוצה בנסיבות המוגדרות על ידו כ"כוח עליון", המקנות לה זכויות לחזור בה מהתחייבויותיה להשלמת העסקה. בנוסף, החברה זכאית לקבל חזרה את סכומי הפיקדון שהועמדו על ידה בסך של כ-18 מיליון דולר.

באפריקה מציינים כי בהתאם לייעוץ משפטי שקיבלה החברה, אין בסיס לטענות הרוכשת לגבי זכויותיה בפיקדון שהפקידה. משום כך בכוונת אפריקה לדחות טענה זו, ולפעול למיצוי זכויותיה בכל דרך אפשרית, בין היתר במידה ויידרש באמצעות פנייה לערכאות משפטיות. במידה ואכן אפריקה לא תשיב את הפיקדון היא תרשום בספריה רווח הון של כ-12 מיליון דולר. אולם היא תיוותר עם הקרקע, שבהתחשב למחירי הנדל"ן החבוטים של פלורידה, לא בטוח כי שוויה כיום גבוה מסכום של רווח ההון שיירשם בספריה.

אפריקה מחזיקה בבעלותה כ-20 נכסים במיאמי לפיתוח או למכירה. בעבר תיכננה החברה להקים עליהם בניינים בהיקף ענק, אבל נכון לעכשיו פיתוח הפרויקטים הוקפא והחברה מפיקה מנכסים אלה הכנסות בהיקף יחסית קטן מהשכרה לחניונים לצדדים שלישיים. בנוסף, המכירות בפרויקט המגורים מרקיז במיאמי כמעט ואינן מתקדמות. אפריקה רשמה ברבעון השלישי הפחתות ערך של כ-300 מיליון דולר (כולל הפחתה לאפס של הקרקע בלאס וגאס) בגין החזקותיה בארה"ב, וכיום שוויים בספרים רשום בכ- 430 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully