וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מורגן סטנלי: אפי פיתוח נסחרת במחיר שנותן למשקיעים 60% הנחה על שלושת הפרויקטים הגדולים

מיכאל רוכוורגר

15.1.2009 / 18:36

הכלכלנים: העובדה שאפריקה השיגה מימון לפרויקטים הגדולים ממצבת אותה במצב טוב יותר לעומת האחרים


כלכלני בנק ההשקעות מורגן סטנלי העניקו אתמול המלצת קנייה ובחרה במניית חברת אפי פיתוח, המרכזת את פעילות הנדל"ן של ברוסיה, כאחת מ-12 המניות המומלצות לשנה הקרובה. "אחרי שבחנו את הצרכים המיידיים של החברה וראינו שהיא אכן מסוגלת להתמודד איתם, אנו מעריכים את השווי הנכסי הנקי למניה של אפי פיתוח ב-2.61 דולר למניה - הגבוה ב-239% ממחירה בבורסה הראשית בלונדון. זאת בהתבסס על הפרויקטים המצויים בשלבי פיתוח".

בעקבות מחנק האשראי בשווקים שהנו בעל השפעה הרסנית על חברות הנדל"ן, קיבלו באפי פיתוח החלטה להקפיא כ-30 פרויקטים שהקמתם טרם החלה ולא הושג מימון בגינם, ולהתרכז בהמשך פיתוח של 3 פרויקטים להם הושג מימון. במידה ויושלמו, לפי התכנון המקורי יניבו לאפריקה תזרימי מזומנים של מאות רבות של מיליוני דולרים. מדובר בטברסקאיה זאסטאבה, מרכז סחר והבידור מוסקו סיטי והשלמת שלבים 2 ו-3 של פרויקט אוזרקובסקאיה.

במורגן סטנלי מציינים כי התמחור הנוכחי מושפע מירידה בשיעור של כ-15% במחירי דירות במכירה מוקדמת וכן מעליית שיעורי היוון במרכזים מסחריים לרמה של 11.5%.

במורגן סטנלי מציינים כי הרוח הנגדית שמרחפת סביב ענף הנדל"ן ברוסיה מעיבה על עליית ערך הגלומה בפרויקטים העיקריים של אפי פיתוח. עוד בבית ההשקעות מוסיפים כי לפי המודל של מורגן במידה ולא לוקחים בחשבון את הפרויקטים שלא קיבלו מימון ו/או לא נהנו ממכירות מוקדמות בשיעורים גבוהים, במחיר הנוכחי המשקיעים מקבלים הנחה של 60% על 3 הפרויקטים המבוצעים. את שאר הפרויקטים למעשה מקבלים המשקיעים חינם.

כלכלני מורגן סטנלי מציינים כי העובדה שאפריקה השיגה מימון לפרויקטים הגדולים, ממצבת אותה במצב טוב יותר לעומת היזמים האחרים שפעילים במדינה. הכלכלנים מציינים כי כל עוד שוקי האשראי והנדל"ן ברוסיה ימשיכו להידרדר, הסיכון העיקרי של היזמים יהיה הפרה של תנאי התחלה וסיום של הפרויקטים מול עיריית מוסקבה. במידה והיזמים לא יעמדו בזמנים ולא ישיגו את המימון הנדרש, בתנאים שסוכמו מראש, הקרקעות עלולות לחזור חזרה לעירייה.

מניית אפי פיתוח צנחה מאז ההנפקה המוצלחת במאי 2007 בכ-95% , והחברה נסחרת כיום לפי שווי של כ-420 מיליון דולר, כשבקופתה מזומנים בסך של כ-300 מיליון דולר (לאחר חלוקת דיווידנד האחרונה).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully